Lezersrecensie
Verrassend en bijzonder!
Een bijzonder feelgoodboek van bestsellerauteur Chantal van Gastel. En niet enkel omdat ze maar liefst twee! decennia over het boek heeft gedaan. Juíst daardoor is dit boek origineler dan menig ander boek uit dit genre.
Het boek gaat over Gemma en Boreas. Gemma is een creatieveling die door de ergste periode van haar leven gaat. Volledig in wanhoop staat ze in de metro. En daar.. Staat Boreas. De aantrekkingskracht is er direct. Evenals 1001 redenen om er niet aan toe te geven. Maar het lot denkt er anders over als ze elkaar later weer tegenkomen. Acht dagen lang zetten ze geheimlijk alles op het spel. Maar... Durven ze de sprong écht te wagen?
Woah, ik sloeg het boek écht dicht met: NEE, NEE, NEE! Ik wil méér en ik wil het nú! En dat is bijzonder tegenstrijdig met het feit dat ik het boek meer van waarde had gevonden als het pak 'm beet 100 bladzijden korter was geweest. Dat had vooral te maken met de overdaat aan spicy scenes in het boek. Niet dat die slecht geschreven waren, in tegendeel juist! Het werd beschreven met zowel passie als tederheid. En daardoor ook zéker een toevoeging aan de verhaallijn. Maar op een gegeven moment werd het wel wat 'eentonig', waardoor het het voor mij juist nét zijn toegevoegde waarde voorbij ging.
Maar dat neemt niet weg dat ik echt heb GENOTEN van dit boek. Ik ben zelfs zelf ook een beetje verliefd geworden op Boreas. En Gemma: zij is zo'n persoon die je vanaf moment één in je hart sluit. Voeg daaraan toe dat dit boek dus bijzonder is. En dat heeft álles te maken met de QR-codes die in het boek verstopt zitten. Van Gastel heeft door en met Christie Middel namelijk échte liedjes gemaakt, die gekoppeld zijn aan de inhoud van dit boek. Dat is toch WAANZINNIG? Kortom: echt een múst read!
En aan het einde krijg je ook een 'sneak preview' van het vervolg van dit boek: 'Acht jaar'. En dat is briljánt gedaan, want het maakt dat ik niet kan wáchten op de zomer. Niet vanwege de zon (die extreme hitte mag van mij écht wegblijven), maar als ik dan tóch door dat seizoen heen moet... Dan het liefst met Boreas en Gemma! (Ookal zal mijn innerlijke thermostaat dan waarschijnlijk nog verder stijgen, hihi)