Meer dan 6,9 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Ontdekkingstocht in de liefde, studeren en echt (be-)leven

Sylviavbh 30 oktober 2025
Een (h-)eerlijk inkijkje in de geschiedenis van de tijd waar ik nog te jong was om dit alles te begrijpen.

Het verhaal over de jonge en naïeve Béatrice die op zoek is naar zichzelf, wie en wat ze is en wat ze wil. Ze heeft een vrije relatie met Pieter, ontdekt de echte liefde met vrouwen en de wereld van “Baas in eigen buik”, het demonstreren, het wonen in vrouwenhuizen, het bezetten en kraken van panden.
Ondertussen studeert ze ook nog en geeft ze enkele uren per week les op een Progressieve Academie. Op haar werk hebben de mannen losse handjes en dat wordt vrij normaal gevonden, net zoals het roken en blowen in openbare ruimtes.

In het begin kwamen er veel “moeilijke woorden” en termen voor die verduidelijking nodig hadden, maar de beschrijving stond achter in het boek. Dat haalt wel de vaart er uit als je elke keer moet bladeren.

Ik moest er ook wel even aan wennen dat alles zo vrij was in die tijd en ook de beschrijvingen over het liefdesspel van 2 vrouwen en het misbruik door familieleden wat ze zelf niet zo ervaren heeft. Verder wel een mooi beschreven verhaal over de vrije tijd. Het einde is prachtig beschreven, het besef dat het einde van een periode je ook dingen kan laten inzien. Lopend in het donker op straat en ineens van alles voelen, denken en zien.




Reageer op deze recensie

Meer recensies van Sylviavbh

Gesponsord

Tegenpolen trekken elkaar aan in deze heerlijke roadtrip-roman boordevol humor en romantiek. Nu te vinden in jouw favoriete boekhandel.