Lezersrecensie

Recensie: Leven of dood – Michael Robotham


TijsDeVulder TijsDeVulder
23 mrt 2025

Leven of dood is een meeslepende psychologische thriller van de Australische auteur Michael Robotham. Het boek begint met Audie Palmer, een man die tien jaar in de gevangenis heeft gezeten voor een gewapende overval, ontsnap één dag vóór zijn officiële vrijlating. Waarom zou iemand zoiets doen? Dit mysterie vormt het hart van het verhaal.

Wat dit boek zo bijzonder maakt, is niet alleen de spanning, maar vooral de emotionele lading. Robotham slaagt erin om zijn hoofdpersoon, Audie, niet zomaar neer te zetten als een ex-crimineel, maar als een mens vol schuldgevoel, hoop en innerlijke strijd. Naarmate het verhaal vordert, komt de lezer steeds dichter bij de waarheid.

Audie is een gelaagd personage, vol tegenstrijdigheden. Hij is loyaal, kwetsbaar en tegelijk sterk. Ook de andere karakters, zoals zijn vriend Moss en de mysterieuze Ali, zijn overtuigend en dragen bij aan de spanning en emotionele impact van het verhaal.

Naast de spannende elementen draait het boek ook om diepere thema’s zoals verlossing, loyaliteit, opoffering en het verschil tussen goed en kwaad. Robotham laat zien dat mensen zelden zwart-wit zijn iedereen draagt licht en donker met zich mee.

De schrijfstijl is toegankelijk vlot. Robotham gebruikt korte hoofdstukken en cliffhangers die je telkens verleiden om verder te lezen. Zijn taal is soms poëtisch, met zinnen die je bijblijven door hun schoonheid of scherpte.

Leven of dood is meer dan een thriller, het is een verhaal over de menselijke geest, over keuzes en gevolgen, en over hoop, zelfs in de donkerste omstandigheden. Het is een boek dat je in één ruk uitleest en dat je daarna nog even met rust moet laten bezinken. Een aanrader voor liefhebbers van thrillers met inhoud.

Reacties

Meer recensies van TijsDeVulder

Boeken van dezelfde auteur