Meer dan 6,8 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Zo realistisch kan alleen fictie zijn

Uitgelezen (Bart) 02 oktober 2025
Verschenen bij B&L, 2025
Genre: Misdaad

Geen Olivia Leroy dit keer, maar een bundel kortverhalen die telkens vertrekken vanuit een opsporingsbericht, zoals we ze vaak horen op radio of tv. Elk verhaal zoomt vervolgens in op het slachtoffer en de enorme impact die hun verdwijning heeft op de omgeving.

Toen ik over dit boek hoorde, was ik enerzijds nieuwsgierig en anderzijds kritisch: ik ken de Cel Vermiste Personen goed en weet dat misdadige verdwijningen slechts een klein deel van hun dossiers vormen. Zou de focus niet teveel daarop gaan liggen?

Maar Sofie Delporte zou Sofie Delporte niet zijn als ze haar research niet grondig deed. Hoewel Niets gaat voorbij volledig fictief is, leest het alsof het rechtstreeks uit de realiteit gegrepen kon zijn.

Dit is géén politiespektakel: het zijn menselijke verhalen die de slachtoffers centraal stellen, empathisch, realistisch en vlot geschreven.

Het enige minpunt? Voor mij mocht dit boek gerust langer zijn. Ik had met plezier nog meer uren in de wereld van Niets gaat voorbij doorgebracht.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Uitgelezen (Bart)

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!