Lezersrecensie
Drang naar onafhankelijkheid
De auteur Nele Neuhaus is een gevierde thrillerauteur en met ‘Zomer van de waarheid’ stapt zij uit haar comfortzone met deze debuutroman.
Het belangrijkste thema in het boek is de zoektocht van ik-figuur Sheridan Grant naar haar biologische ouders. Sheridan is een meisje in de puberleeftijd en is als baby geadopteerd door haar adoptieouders. Ondanks dat het haar aan niets ontbreekt, kan zij haar draai niet goed vinden. Het boerenleven bevalt haar wel, maar toch wil ze meer dan dit leven haar biedt. Een belangrijke factor hierbij is haar adoptiemoeder, die Sheridan strak aan de lijn houdt en haar niet te stuiten levenslust niet kan dulden.
Als opgroeiend meisje worstelt ze met de wereld daarbuiten, waarbij romantische gevoelens, vriendschap, vrijheid, het verlaten voelen, haar steeds weer opnieuw tegenwerken.
Het boek leest vlot, mede door de korte zinnen op plaatsen waar de spanning meer wordt opgevoerd. Tevens wordt de sfeer, waardoor je je tijdens het lezen in de beschreven omgeving verbeeldt, door de auteur goed neergezet. De lijn die het verhaal volgt wordt goed aangehouden en mede omdat dit het eerste deel van een serie is, probeert de schrijfster verwachtingen te kweken die uitnodigen de opvolgende delen te lezen.
Wat ik gemist heb in dit boek is de diepgang en dan vooral als het gaat om de personages, inclusief Sheridan, die de revue passeren. Graag had ik alle karakters beter leren kennen, maar nu blijft het wat oppervlakkig. Misschien is dat bewust gedaan en wordt dit in de volgende delen meer uitgewerkt.
Ook vind ik bepaalde scenes en personages ongeloofwaardig, wat het verhaal niet ten goede komt.
Het is voor mij geen boek waar ik lang op terug zal kijken. Het is een onderwerp waar veel uit te halen is, maar de poging van de schrijfster om een ander genre in te stappen, is niet gelukt. Mede door de ongeloofwaardige en soms overdreven scenes en het gebrek aan diepgang neemt de concentratie tijdens het lezen geregeld af en verlies je de drang om de vervolgromans te gaan lezen.