Lezersrecensie

Lichtelijk oudbakken Engelse humor


woutvisser3831 woutvisser3831
1 mrt 2024

Spike Milligan (1918-2002) vertelt over zijn belevenissen in het Britse leger tijdens Wereldoorlog 2 (1939-1945). En doet dat met een subtiele, ongeëvenaarde ondertoon van Engelse humor.

Het is zijn eerste uit een totaal van zeven boekjes over dit onderwerp. Wat zijn commerciële succes in het Engelstalige deel van de wereld aangeeft: in de jaren 70 , 80 en 90 van de vorige eeuw, toen veel soldaten uit deze oorlog nog in leven waren, was hij als humorist in Groot-Brittannië algemeen bekend. En werkte daar ook mee aan een televisieprogramma.

In onze tijd (2024) behoort de herinnering aan Wereldoorlog 2 grotendeels tot de geschiedenis, en wordt niet langer emotioneel beleefd. Met als gevolg, dat de achtergrond van Milligan's humor wat oudbakken & achterhaald aandoet. Maar ... de humor zelf blijft onverminderd krachtig & origineel.

Reacties

Meer recensies van woutvisser3831

Boeken van dezelfde auteur