Lezersrecensie
Een mooi debuut – een kinderboek vol spanning
De kaft van dit kinderboek spreekt mij enorm aan. Na het lezen van het verhaal weet ik dat de omslag perfect past bij de inhoud. Een loeispannend avontuur!
Je zou maar verhuizen naar een oud huis en een kamer krijgen met een ingebouwde kast waarin je, met een gebreide sjaal om, naar het verleden kunt reizen. Dat je daar dan avonturen beleeft en samen met je vrienden probeert een meisje te redden dat in die tijd vast is komen te zitten.
De kinderen Nova, Sven, Pjotr, Sophie en Joost hebben allemaal hun eigen karakter. Hun achtergronden zijn verschillend, waardoor lezers genoeg keuze hebben om zich met één van hen te identificeren. Ondanks kleine ruzietjes lukt het ze steeds weer om samen te werken en het avontuur tot een goed einde te brengen.
Het idee van een kast en een sjaal als toegang tot een andere tijd is een originele vondst. De historische weetjes die Nova – gek op geschiedenis – door het verhaal heen deelt, maken het extra interessant. Zo leert de lezer op een speelse manier hoe het leven er vroeger uitzag en wat er in Scheveningen veranderd is of juist hetzelfde is gebleven.
Het verhaal blijft spannend van begin tot eind. Voor mij waren er een paar lijntjes die niet helemaal afgerond leken en sommige details kwamen vaker terug zonder dat ze echt verder werden uitgewerkt. Ook de dialogen zijn over het algemeen levendig, maar af en toe gebruiken de kinderen woorden die wat volwassener of ouderwetser klinken dan je van 10- tot 12-jarigen zou verwachten. Kleine herhalingen en soms net iets meer uitleg dan nodig halen de vaart er soms een beetje uit.
Toch bleef ik geboeid en wilde ik heel graag weten of het de kinderen zou lukken om Inge te redden. Al met al een spannend en fantasierijk debuut dat zeker veel kinderen zal aanspreken.
1
2
Reageer op deze recensie
