Meer dan 6,8 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Minder is meer.

Marjan van Druenen 17 december 2016
De droom van Anna Maria van den Berg is om mensen en de natuur dichter bij elkaar te brengen. Deze wens wordt vervuld in het praktische jaarboek voor duurzaam geluk: Groen leven doet je goed. Wat kun je doen om jezelf gelukkig te voelen en hoe kun je met aandacht en overgave jezelf werkelijk verbinden met de natuur en het groene leven? Dit zijn enkele vragen die beantwoord worden. Het centrale thema, dat als een rode draad door het boek loopt, is het besef dat mens en Aarde deel zijn van hetzelfde systeem.

We hebben zeven continenten, zeven kleuren van de regenboog, zeven dagen van de week, zeven chakra’s, zeven dagen van de schepping en zie hier de zeven voordelen van de natuur voor onze gezondheid. Kan geen toeval zijn! Deze voordelen beginnen bij: fitter met nieuwe energie en eindigen bij: bewuster van je eigen kracht. Ieder voordeel begint met een testje en wordt gevolgd door praktische tips, enige oefeningen of opdrachtjes, en vooral veel wetenswaardigheden. Waar van toepassing volgen nog eenvoudige recepten zoals het maken van jam en tafelzuur, maar ook van een kleimasker en je eigen wasmiddel. Uiteraard ontbreekt hoe te composteren niet.

Samengevat gaat groen leven over minder spullen kopen, ontspannen in de natuur, leven naar de seizoenen, op een natuurlijke manier voor jezelf en de Aarde zorgen en vanzelfsprekend ook over bewustwording. Over het geheel genomen is het functioneel en speels geschreven. Echter één advies waar ik mijn vraagtekens bij zet: neem je eigen koelkastdozen mee naar de slager en je eigen potjes voor noten naar de markt. Lijkt me te veel een utopie, maar wellicht weten we niet beter over een paar jaar!

Dit is een lief groen leven boekje waar de rust vanaf straalt, wat fijn is in deze roerige tijden! Daarnaast is het werkelijk inspirerend door de vele onderwerpen die je zelf kunt gaan uitdiepen. Gedrukt op hoogwaardig glanspapier en gecompleteerd met een prachtige literatuurlijst.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Marjan van Druenen

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Een ontroerende en betoverende roman over familie, herinneringen en hoop, waarin het verleden van Libanon wordt verweven met de zoektocht van twee Canadese zussen naar hun roots. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Na de mysterieuze dood van haar beroemde moeder ontvangt Mackenzie brieven die duistere geheimen onthullen achter haar moeders succes. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.