Meer dan 6,4 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Rozengeur en regenwater

Amarins 23 mei 2025
Romee zit niet te wachten op de volkstuin die ze kado krijgt. Ze heeft drie jonge kinderen, een baan in de mediawereld en heeft het al druk genoeg om alle ballen in de lucht te houden. Daarnaast heeft ze ook nog een groot geheim: haar haar valt uit. Ze raakt vermoed, kent stress en lijkt langzaam alle plezier in haar leven te verliezen.

Toch besluit Romee de volkstuin een kans te geven. Langzaamaan begint ze er van te genieten en lijkt ze er heerlijk te ontspannen. Maar als het tuinencomplex dreigt te verdwijnen zet Romee alles op alles om dit stukje ontspanning te behouden.

Rozengeur en regenwater is het eerste deel in de nieuwe Op de volkstuin-serie van Danielle van Helden.

Wat een genot om weer een nieuw boek van Van Helden te mogen lezen. Ook nu weer is haar schrijfstijl zo fijn, vlot, makkelijk, uitnodigend en vooral hartverwarmend.

We leren vooral Romee heel goed kennen in dit verhaal. Ze is realistisch neergezet en prachtig uitgewerkt. Haar struggles voel je en haar emoties komen goed bij je binnen. Je kan helemaal met haar meevoelen en het is of ben je bij haar op de tuin. Thom blijft eerst een beetje mysterieus. Wat voert hij in zijn schilt? Maar langzaamaan krijg je door welke rol hij in het verhaal heeft en de liefde die hij dit verhaal geeft is zo fijn!

Danielle heeft weer een geweldige verhaallijn gekozen. Een mooie opbouw, er zit spanning in en het slot is, misschien niet helemaal verrassend, maar absoluut mooi, liefdevol en lekker zwijmelig.

De thema’s die dit boek kent zijn goed uitgewerkt. Denk hierbij aan vertrouwen, vriendschap, liefde, verdriet, acceptatie en doorzettingsvermogen. In het bijzonder wordt het thema Alopecia uitgewerkt. Origineel, interessant en vooral goed om eens in de schijnwerper te zetten. Begrip voor mensen met deze beperking zal zeker groeien door dit verhaal. Je merkt dat de research van dit verhaal goed is gedaan. In het nawoord vertelt de auteur hier meer over.

Rozengeur en regenwater is een geweldige feelgood met een mooie diepgang. Het is hartverwarmend, weet je te raken en laat je zien hoe het leven met Alopecia er uit ziet en wat voor verdriet dit met zich meebrengt. Een origineel verhaal dat je dichtslaat met een lach en een traan en dat zeker nog even blijft rondspoken in je gedachten.

Chapeau Danielle, wat heb je weer een geweldig verhaal geschreven! Ik kijk enorm uit naar het tweede deel!

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Amarins

Gesponsord

Terwijl Emmy probeert de raadsels op te lossen die door twee verdwenen tienermeisjes zijn achtergelaten, realiseert ze zich dat ze hen nooit écht heeft gekend. Elke tiener heeft geheimen, maar wie zou ervoor willen moorden?

Twee zussen groeien op in de meedogenloos snel veranderende miljoenenstad Singapore met de hoge verwachtingen van hun moeder. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Een sinister geheim bedreigt de bekendste Amerikaanse presidentsverkiezingen. De erfgenamen van A.C. Porter is de zesde winnaar van de Hebban Thrillerprijs