Lezersrecensie
Engel der wrake
‘De zoon’ is een Scandinavische thriller uit 2014 van een van de beste thrillerschrijvers van dit moment de Noorse auteur Jo Nesbø (1960). Het is een standalone met een Christusachtige hoofdpersoon Sonny in de rol van Engel der wrake.
De drugsverslaafde Sonny is een gevangene met een warm hart en een hartelijk karakter, hij beschikt over een genezende gave, heeft zijn beide ouders verloren en zit al 12 jaar in de gevangenis.
Net als Jezus Christus lijdt hij voor de zonde van een ander. Het corrupte gevangenissysteem voorziet hem van heroïne mits hij moorden bekend die hij niet heeft gepleegd. Hij is een hopeloze junkie. Op een dag krijgt hij van een oudere medegevangene de ware toedracht van de dood van zijn vader te horen. Zijn vader pleegde geen zelfmoord maar werd vermoord om de echte ‘mol’ te beschermen. Na dit bericht bedenkt Sonny een ingenieus plan en ontsnapt uit de gevangenis en verandert in een wrekende engel, die dodelijke vergelding uitdeelt.
Vanaf dit moment gaat de thriller pas echt los, het wordt een bloederige wraaktocht! Je wordt als van zelf meegezogen in dit spannende verhaal, een echte rollercoaster van de bovenste plank. Jo Nesbø is een waardige opvolger van Stieg Larsson.
“De tijd van genade is voorbij, de dag des oordeels is gekomen.”