Meer dan 6,9 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Heerlijk spannend en historisch boek

cggbaak 02 juli 2021
Het grootste deel van dit boek speelt in Amsterdam in 1889. En de Russen proberen via bomaanslagen ‘anarchisten’ die in Nederland verblijven terug naar Rusland te krijgen. Nederland wil ze niet uitleveren. Om bomaanslagen te verijdelen gaat een politieman undercover en komt terecht in de Jordaan. Destijds een erg armoedige wijk van Amsterdam. De auteur weet deze wijk op een manier te beschrijven waardoor je de stank in alle binnenplaatsen, krotten en straten van de pagina’s voelt komen. De spanningsopbouw verdient een dikke pluim. Tot de laatste pagina is het spannend.
Door dit verhaal heen is ook een vrouwelijke journalist aan het werk. Zij probeert erachter te komen wie achter de ene aanslag, waarbij haar zus zwaar gewond is geraakt, zit. Maar het wordt haar niet gemakkelijk gemaakt. Een vrouwelijke journalist is niet geaccepteerd in deze tijd. De vrouwenemancipatie is nog niet gestart.
Dit boek geeft een prachtig inkijkje in de Nederlandse maatschappij van 130 jaar geleden. En is zeer goed beschreven. Het krijgt de verdiende volle 5 sterren.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van cggbaak

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Verpletterende liefdesroman met spannende plotwendingen, tegen de achtergrond van ruige, bedreigde natuur. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.