Meer dan 7,0 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

De Cherry Blossom Bookshop

DeniseM 21 december 2025
De Cherry Blossom Bookshop is niet zomaar een boekenwinkel. Het is een winkel voor boekliefhebbers die alleen geopend is in het kersenbloesemseizoen. Naast boeken kun je er ook heerlijke koffie vinden. Sakura en haar lapjeskat Kobako staan klaar om je te helpen helen. Zoek je naar troost? Moet je nog iets oplossen? Sakura en Kobako helpen je hierbij. In de serene omgeving vol rust begeleiden ze je in het loslaten van je verdriet en helpen ze je met het zoeken naar een hoopvol nieuw begin.

In De Cherry Blossom Bookshop wordt de lezer meegenomen in een healing-fictionverhaal. De prachtige cover heeft al een mooie, warme uitstraling en door dit boek heen voel je dit alleen nog maar beter. De lezers die het geluk hebben om op een zonnige lentedag onder de kersenbloesem op exact hetzelfde moment dat Sakura aan het lezen is dezelfde passage uit hetzelfde boek te lezen, krijgen toegang tot de winkel. De boeken worden vaak ingegeven door Kobako. In de Cherry Blossom Bookshop lezen we over vier personages die het de afgelopen periode moeilijk hebben gehad. Ze rouwen allemaal om wat niet meer is en hadden bepaalde momenten graag anders gedaan. Wanneer een personage in de winkel komt, krijg je meer mee over de achtergrond van de betreffende persoon en snap je waarom ze in de winkel komen. De boekenwinkel is de doorlopende lijn in het verhaal, waardoor het boek, ondanks dat er vier verschillende bezoekers zijn, een mooi geheel vormt.

Asakura heeft een mooie, zachte schrijfstijl. Ze schrijft nauwkeurig; de boekenwinkel zie je bijna voor je en ook de verhalen van de bezoekers van de boekenwinkel schrijft ze gedetailleerd, waardoor het verdriet haast voelbaar is. Wat mij betreft is De Cherry Blossom Bookshop een boek dat je op moet pakken in tijden dat je even wat rust in je leven nodig hebt. Ik merkte na het lezen dat ik zelf ook wat rustiger werd. Dit was mijn eerste healing-fictionboek, maar dit smaakt zeker naar meer.

Ik ontving dit boek via de uitgeverij. Dit beïnvloedt mijn mening niet.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van DeniseM

Gesponsord

Een hartverwarmende reis door de jaren ’60 vol humor en nostalgie. Nu te vinden in jouw favoriete boekhandel.