Meer dan 7,0 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Vroeger woonden wij hier

DeniseM 08 december 2025

Wanneer Charlie en Eve een pittoresk huis op de kop weten te tikken, kunnen ze hun geluk niet op. Het huis was spotgoedkoop en heeft veel potentie. Op een dag staat Thomas aan de deur, een man die aangeeft in het huis te zijn opgegroeid. Hij zou zijn gezin graag het huis willen laten zien. Eve twijfelt, maar besluit de man en zijn gezin toch binnen te laten. Vanaf dat moment vinden er onverklaarbare gebeurtenissen plaats. Wanneer Charlie verdwijnt, weet Eve het helemaal niet meer. Spookt het in het huis, of zit het in haar hoofd?

Soms lees je thrillers die onder je huid gaan zitten. Vroeger woonden wij hier is zo’n thriller voor mij. De mysterieuze spanning die je al vanaf de eerste pagina voelt en die tot de laatste pagina aanwezig blijft, draagt hier sterk aan bij. In Vroeger woonden wij hier lezen we vanuit Eve, die samen met haar partner een klushuis heeft gekocht. Al snel nadat Thomas en zijn gezin het huis zijn binnengestapt, gebeuren er de vreemdste dingen. Eve kan het niet altijd verklaren, maar probeert alles te rationaliseren. Toch merk je de impact die deze gebeurtenissen op haar hebben, en langzaam maar zeker begint Eve de grip op de realiteit te verliezen. Door het onheilspellende randje in het boek weet je als lezer op een gegeven moment zelf ook niet meer wat waar is en wat niet. Je wordt steeds achterdochtiger en móét verder lezen.

Kliewer heeft een pakkende schrijfstijl die mij van begin tot eind in zijn greep hield. Ik heb me geen moment verveeld en moest blijven doorlezen. De documenten en interviews die tussen de hoofdstukken van Eve staan verwerkt, versterken het akelige gevoel alleen maar. Ik denk nog geregeld aan dit boek terug en kan niet wachten tot de Netflix-verfilming uitkomt. Een absolute aanrader voor iedereen die houdt van spanning en mysterie.

Ik ontving dit boek via de uitgever in ruil voor mijn eerlijke mening.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van DeniseM

Gesponsord

Geef De Wonderverteller cadeau, bekroond met de Gouden Griffel 2025 – voor jong en oud!