Lezersrecensie

Wow! Magisch mooi!


Els Van Haute Els Van Haute
23 mrt 2026

Kind van was. Door: Olga Ravn.

Het eerste van Olga Ravn dat ik las was haar voorwoord in Er woont een meisje in me dat niet sterven wil, de bundel van Tove Ditlevsen die zij heeft samengesteld.

In dat korte stukje kwam haar stem al heel hard naar voren, diezelfde stem die Kind van was zo prachtig maakt. Wij lezen dat boek voor onze boekenclub, ik ben benieuwd wat mijn medelezers ervan vinden..

Een verhaal verteld door de ogen van een wassen pop, dat klinkt niet echt leuk en makkelijk om te lezen maar dat is het wel. Die pop heeft de gave om overal bij aanwezig te zijn, langs binnen en aan de buitenkant alles te observeren én er daarna verslag van te doen, aan ons lezers. Dat maakt dat we een heel ander beeld krijgen dan dat het verhaal vanuit één hoofdpersoon zou komen.

Ravn schrijft begeesterend, bezwerend, heel visceraal en poëtisch; een feest om te lezen. Ik heb zo veel onderlijnd. Dit verhaal is gebaseerd op waargebeurde feiten, bestaande personen, die werden beschuldigd en ter dood veroordeeld voor hekserij. En nee, dat gebeurde niet in de donkere Middeleeuwen, wel in de Renaissance.

Magie is iets was mensen angst aan jaagt maar misschien is het ook het enige wat deze wereld momenteel nog kan redden? Lees het geweldige voorwoord van Bregje Hofstede en laat je daarna betoveren door de magie van Olga Ravn’s zwarte letters op wit papier die in je hoofd een hele wereld creëren .

Reacties

Meer recensies van Els Van Haute

Boeken van dezelfde auteur