Meer dan 6,4 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

De Tandenmuis

Femleest 19 mei 2025
De Tandenmuis is het nieuwste boek die zich afspeelt in Het Muizenhuis geschreven door Karina Schaapman. Het verhaal gaat dit keer uiteraard over tanden zoals de titel al laat weten. Julia heeft namelijk een wiebeltand en ze kan niet wachten tot hij er uit valt. Maar dat gaat niet zo gemakkelijk als ze dacht. Sam heeft haar vertelt dat als ze hem bij de Tandenmuis inlevert, ze een cadeautje krijgt. En dat lijkt Julia wel leuk, maar hoe krijgt ze die tand er nou op de juiste manier uit? Samen met Sam gaat ze op onderzoek uit om meer te weten te komen over haar wiebeltand.

Het blijkt dat ze een heel avontuur gaan beleven en komen langs bij de snoepwinkel, die ze al snel doorstuurt naar de tandarts. Maar onderweg naar de tandarts komen ze nog de tandpastafabriek tegen en daar komen ze een bijzondere smaak tegen die smaakt naar kaas. Uiteindelijk belanden ze bij de tandarts die ze met een warm welkom ontvangt. Maar waar is nou die Tandenmuis waar Sam het over had? Komt hij echt dat cadeautje brengen zodra haar tand eruit is?

Het verhaal zelf is al heel vermakelijk om te lezen en je leert Sam en Julia weer een beetje beter kennen. De prachtige foto’s die er op elke pagina te vinden zijn maken dat dit verhaal helemaal tot leven komt. Het is het perfecte boek om voor te lezen aan kinderen die ook last hebben van een losse tand. Daarnaast is het ook een goede voorbereiding voordat je samen met je kind naar de tandarts gaat.

De details die de foto’s met zich meebrengen zijn een waar kunstwerkje op zich. Elke keer als je het boek opnieuw leest ontdek je wel weer iets nieuws. Zo kunnen kinderen uren kijken naar de prachtige details die dit boek met zich meebrengt. En daarnaast bevat het ook nog eens een goede boodschap over hoe belangrijk tanden zijn. En vooral hoe je ze het beste kunt verzorgen. Het is een waar feestje om dit boek te lezen en zeker een aanrader voor kindjes die net beginnen met het wisselen van hun tanden.

Deze recensie is eerder verschenen op Femleest

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Femleest

Gesponsord

Een Nederlander en een Française, twee talen, twee culturen. Twee werelden. Een arts en een studente kunstgeschiedenis. Louter tegenstellingen, maar één grote liefde. Groot genoeg?