Meer dan 6,4 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Het ergste als je in het donker bent, is je laatste kaars zien opbranden.

Je@net 07 april 2023
Iedereen kent het tragische verhaal van het gezin Templeton. Jaren geleden verloor Aaron Templeton zijn driejarige dochter Kiera uit het oog. Ze verdween spoorloos in de mensenmassa. De politie kamde de stad uit, maar het meisje werd nooit teruggevonden. Dan gebeurt het onvoorstelbare. Vijf jaar na haar verdwijning, nota bene op Kiera’s verjaardag, ontvangen de Templetons een videoband waarop hun inmiddels achtjarige dochter te zien is, spelend in een voor hen onbekende kamer. De tapes blijven komen: elke paar jaar vangen Aaron en Grace een glimp op van hun dochter. Toch lukt het de politie niet om de beelden te traceren.

Miren Triggs, student journalistiek aan Columbia University, is gefascineerd door de zaak Templeton. Hoe is het mogelijk dat de ontvoerder regelmatig contact opneemt en Kiera toch niet wordt gevonden? Miren besluit het heft in eigen handen te nemen. Wat volgt is een duister kat-en-muisspel tussen een bevlogen journalist en een wereld waarin de meest gruwelijke misdaden onopgemerkt blijven.

Na genoten te hebben van de miniserie La chica de nieve (Het sneeuwmeisje) op Netflix, was ik erg nieuwsgierig naar het boek waar deze film op gebaseerd is en dat vlak daarna nog moest uitkomen.
En dat boek heeft me zeker niet teleurgesteld!

Door sprongen in de tijd kent het verhaal een ingewikkelde tijdlijn die ervoor zorgt dat je bij de les moet blijven.
Het verhaal wordt verteld vanuit wisselend perspectief waardoor je de hele zaak vanuit diverse gezichtspunten kunt bekijken en de puzzelstukjes langzaam op hun plek vallen.

De schrijfstijl doet hier en daar wat 'houterig' aan, maar het verhaal is intrigerend en de emoties van wanhoop en verdriet komen, net als de vasthoudendheid van Miren, goed over.

Het verhaal leest vlot door de korte hoofdstukken en elk hoofdstuk begint ook met een quote uit de tekst. Het verhaal is niet vreselijk spannend, maar zeker erg boeiend en interessant.

Het boek eindigt met een cliffhanger naar wellicht een nieuw verhaal met Miren in de hoofdrol. Ik kijk er in elk geval naar uit!

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Je@net

Gesponsord

Een sinister geheim bedreigt de bekendste Amerikaanse presidentsverkiezingen. De erfgenamen van A.C. Porter is de zesde winnaar van de Hebban Thrillerprijs