Meer dan 6,7 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Integer en kindvriendelijk verhaal over eetstoornis!

Je@net 27 augustus 2025
Hannah & De Krokodil – Tine Lefebvre

In de spiegel kan Fien de rest van Hannahs loge zien. Er hangen oude foto’s aan de muur en nieuwe van Hannah met de andere acteurs. Boven een groene sofa hangt een snoer goudgele lampjes en daarnaast staat een paspop die Hannahs paarse regenjas draagt. Wacht. Terug naar die sofa. In de hoek ervan ligt een krokodil met opengesperde ogen naar Hannah te staren.
Wanneer Fien ontdekt dat haar zus wordt bedreigd door een gemene krokodil die haar heel mager en ziek maakt, staat de wereld op zijn kop. Fien roept de hulp van mama en papa in om samen met Hannah de krokodil te verslaan, zodat Hannah haar volgende verjaardag haalt.

Gebaseerd op het waargebeurde verhaal van Hannah en haar moedige strijd tegen een eetstoornis. Eetstoornissen komen nog steeds vaak voor en ook vaak al op jonge leeftijd. Erg belangrijk dus dat er nu een boekje is met informatie hierover op een kindvriendelijke manier.
Hannah wordt belaagd door een krokodil. Haar zusje Fien ziet hem als eerste en probeert haar zus te waarschuwen. Hannah zondert zich steeds meer af en Fien is ten einde raad. In de bibliotheek gaat Fien op zoek naar boeken over krokodillen en daar ontmoet ze Simon, die precies de boeken weet te vinden waar Fien naar op zoek is. Samen met Simon en haar ouders probeert Fien het monster te verslaan zodat Hannah haar veertiende verjaardag zal halen.

De krokodil in het verhaal is een metafoor voor de eetstoornis die Hannah belaagt en haar heel ziek en mager maakt. Op integere en kindvriendelijke wijze vertelt de auteur het indrukwekkende verhaal van Hannah en Fien. Het zorgt ervoor dat dit verhaal met een best wel heftig en zwaar thema toch heel prettig en begrijpend leest. Ook de bijpassende illustraties zijn speels en mooi van kleur.

Voor kinderen van ongeveer 10 jaar en veel ouder die een begrijpelijk boek over dit onderwerp willen lezen.

5 ★

Bedankt Pelckmans voor dit recensieboek.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Je@net