Lezersrecensie

Happy hour zorgt voor een paar heel aangename leesuurtjes!


Je@net Je@net
21 mrt 2025

Happy Hour – Linda van Rijn

In het prachtige wellnessresort Bodrum Dreams draait alles om ontspanning en genieten. Samen met haar collega's zorgt Sophia de Koning ervoor dat het haar gasten aan niets ontbreekt: van spabehandelingen tot meditaties en zelfs mentale ontspanning tijdens de zogenaamde happy hours. Er lijkt geen vuiltje aan de lucht als een nieuwe groep gasten arriveert, maar dan schrikt Sophia als ze ziet wie er in het resort is aangekomen. Samen met zijn vrouw en stiefdochter stapt Ruben, haar voormalige docent van de universiteit, het resort binnen en aan hem bewaart ze niet bepaald warme herinneringen. Herinneringen die met zijn aanwezigheid in alle hevigheid bij haar terugkomen, zeker omdat een onrustbarende e-mail op hetzelfde moment haar het vermoeden geeft dat zijn komst naar Turkije geen toeval is.
Sophia probeert haar werk zo goed mogelijk te doen en zich te concentreren op de andere gasten: het pasgetrouwde stel Job en Lotte, de alleenstaande moeder Cécile met haar tienerdochter Loïs, die elk hun eigen zorgen en uitdagingen hebben. Maar dan wordt de rust in het resort wreed verstoord omdat in een van de meditatieruimtes een gruwelijke vondst wordt gedaan…

Linda van Rijn, een alias van Mariette Middelbeek, staat bekend om haar vakantiethrillers, verhalen die zich afspelen tijdens een vakantie of waarbij een vakantieomgeving een belangrijke rol speelt. Haar fijne schrijfstijl en de niet al te lange hoofdstukken zorgen ervoor dat de verhalen lekker vlot weg lezen, zonder dat het ergens al te spannend of gruwelijk wordt.

Happy hour kent een trage start en dat is prima om helemaal in het sfeertje te komen van het wellnessresort Bodrum Dreams. Het stelt je tevens in staat om alvast kennis te maken met alle personages en iedereen eens rustig onder de loep te nemen. Want één ding is zeker er staat iets te gebeuren, maar wat en wie is eigenlijk te vertrouwen?

Sophia is bij het resort werkzaam als gastvrouw en, door haar psychologische achtergrond, begeleidt ze de groepssessies, ook wel happy hour genoemd. Op het moment dat er een oude bekende bij Bodrum Dreams binnenkomt wordt het allemaal wat minder happy. Aan Ruben Mienstra, haar voormalige docent, heeft Sophia namelijk geen goede herinneringen.

De spanning wordt langzaam opgebouwd, wantrouwen groeit en nadat er een dode gevonden wordt stijgt de spanning en omdat er meerdere verdachten zijn, kun je als lezer lekker mee puzzelen naar wat er nu precies gebeurd is.

Happy hour is een fijne vakantiethriller die prettig wegleest en daarmee voor een paar heel aangename leesuurtjes zorgt.

4 ★

Bedankt Uitgeverij Marmer voor dit verrassingsboek, ik heb het met veel plezier gelezen!

Reacties

Meer recensies van Je@net

Boeken van dezelfde auteur