Lezersrecensie
Wat een kracht
Vanaf het begin van de serie was ik al benieuwd naar het verhaal van Melanie. Al in het eerste deel, waarin Hazel de hoofdpersoon is, wordt er gesproken over Melanie en dat er iets tussen haar en Hero is voorgevallen. Je komt er alleen niet achter in de eerste twee delen wat dat is. Dat houdt de spanning er natuurlijk goed in, waardoor je ook de andere delen van de serie wilt lezen.
Melanie en Hero hebben een moeilijke ‘relatie’. Beiden weten ze eigenlijk niet precies wat ze willen. Maar dan krijgt Melanie de ketting die vanuit Hazel elke keer naar één van de andere vrouwen wordt doorgegeven, met daarbij de tekst: Wat als jij de baas bent? Wat ik wel leuk vind, en ook wel vond passen bij Melanie haar karakter, is dat ze er eerst afkerig tegenover staat en niets met de ketting te maken wil hebben. Maar toch is de kracht van die ene zin zo groot dat ze er uiteindelijk toch voor zwicht en zo veel meer mogelijkheden in haar leven ontdekt dan dat ze ooit voor mogelijk had gehouden.
Wederom heeft Olga Ponjee met dit verhaal een scherp verhaal neergezet. Alle hoofdpersonen tot nu toe hebben door de ketting en de zin hun leven volledig omgegooid om niet meer onder het juk van allerlei mensen te zitten. De verhalen laten je ook naar jezelf kijken en hopelijk zorgt het er voor dat mensen zichzelf ook vrijer gaan voelen!