Meer dan 6,9 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Smaakt naar meer

Karin Swerts 22 oktober 2025
Charles den Tex is geboren in Australië (1952), maar kwam als vijfjarige naar Nederland. Hij schreef 13 thrillers, waarvan er zes werden genomineerd voor de Gouden Strop, die hij drie keer won. Verder won hij de Crimezone Thriller Award. In 2013 kreeg hij de Gouden Vleermuis voor zijn hele thrilleroeuvre.
In 2022 verscheen De Repair Club als eerste deel van een serie. In 2023 verscheen dl. 2 Trauma en in 2025 verscheen dl. 3 De vergeten spion.
Als je de eerste twee delen niet gelezen hebt is dat geen probleem. In het begin worden de belangrijkste wetenswaardigheden met betrekking tot de personages verteld, zonder storend te zijn of te uitgebreid.
Het boek vertelt het wel en wee van de Repair Club waarbij John Antink het belangrijkste personage is. Hij leidt de club. Andere leden zijn Alisja, Kenzi, Jules, Lydia en George. Regelmatig komen ze op een locatie bij elkaar om dingen te repareren. Dit zijn vaak apparaten die kapot zijn en waarvoor de mensen geen geld hebben om ze te laten repareren. Goed werk dus.
Op een dag komt er een man met een kunstbeen naar de bijeenkomst. Hij zeft dat John Antink verantwoordelijk is voor zijn pijn. “Hij en zijn jongens” zegt hij. Even later ontploft er een bom, is de man verdwenen en zit John met een raadsel opgescheept. Even later blijkt dat ook Alisja, die broodjes halen was, verdwenen te zijn.
Het kost John veel moeite om te achterhalen wie de man is, wat hij van hem wil en hoe hij kan voorkomen dat Alisja iets aangedaan wordt.
John was directeur van de geheime dienst en Alisja is zijn opvolger. Kenzi is één van de naaste medewerkers van Alisja.
In zijn jonge jaren was John uitgezonden naar Libanon. Hij moet heel diep graven in zijn herinneringen om Alisja terug te krijgen en het probleem van de onbekende man op te lossen.
De verhalen van de Repair Club hebben allemaal een politieke gebeurtenis gemeen. Hier wordt teruggegaan naar Libanon in de jaren zestig-zeventig van de vorige eeuw. Den Tex weet historische gebeurtenissen mooi te verwerken in zijn verhalen en heeft duidelijk goed onderzoek verricht voordat hij zijn boeken schreef. Dit blijkt duidelijk aan de verantwoording achter in het boek.
Het verhaal is vlot en bondig geschreven. De hoofdstukken zijn kort. Je leert telkens een stukje van de hoofdpersoon kennen en van de overige leden van de Repair Club kom je alleen dat te weten wat nodig is voor het verhaal. Zo blijft er altijd wat over voor een volgend boek/deel. Het boek was op sommige momenten wel spannend, op andere momenten had er wat meer spanning in mogen zitten.
Persoonlijke noot:
Het boek sprak me zo aan, dat ik meteen daarna ook dl. 1 en dl. 2 gelezen heb.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Karin Swerts

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Verpletterende liefdesroman met spannende plotwendingen, tegen de achtergrond van ruige, bedreigde natuur. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.