Meer dan 6,6 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Een heerlijke, verslavende en originele romantasy

KimCoenen85 24 juli 2025
Iedere burger in Engeland krijgt de kans om te onderhandelen met de onsterfelijke feeënkoningin. Hiermee hoopt de elite van Londen dat hun dochters eigenschappen krijgen waarbij ze aanbidders kunnen strikken en ruilen ze een gelukkige jeugdherinnering in om te kunnen pianospelen. In het jaar van Ivy Benton veranderen deze regels. De debutanten moeten met elkaar de strijd aan gaan voor de hand van kroonprins Bram. Als Ivy dit wint, zou ze haar familie van de ondergang kunnen redden en haar zus bevrijden van een hoge prijs die ze heeft moeten betalen voor haar gunst.

Mijn ervaring:
Wat een heerlijke, verslavende en originele romantasy. In het begin had ik wel even moeite om lekker in het verhaal te komen, maar toen het verhaal me eenmaal te pakken had, heb ik het echt verslonden. Sasha Peyton Smith heeft een fijne, vlotte en levendige schrijfstijl en weet de wereld, de diverse personages en de gebeurtenissen met sfeer en gevoel te verwoorden, wel kan ze sommige dingen wat gedetailleerd verwoorden, maar dat maakt het verhaal wel eigen en maakt het ook wel bijzonder en geeft het soms wat diepgang.

We lezen het verhaal van Ivy. Bijna alle hoofdstukken zijn vanuit haar perspectief geschreven op wat enkele hoofdstukken na, waarbij we het perspectief vanuit een van de andere deelneemsters lezen. De personages zijn erg realistisch, uniek en sterk uitgewerkt en zonder moeite sluit Ivy dan ook in je hart en leef je mee met haar in het verhaal. Het is een buitenbeetje van de society, die dapper en zelfverzekerd is en een flinke dosis nieuwsgierigheid bevat. Daarbij weet Sasha Peyton Smith sommige personages iets geheimzinnigs te geven. Zijn ze eerlijk? Hebben ze een dubbele agenda? Wat zijn precies hun bedoelingen? Het geeft het verhaal hierdoor een mysterieus, geheimzinnig en spannend tintje.

Het verhaal wordt mooi opgebouwd, door het leven en de gezinssituatie van Ivy te beschrijven voordat Ivy het avontuur tegemoet gaat en moet strijden voor de hand van Bram. Hierdoor bouw je een band met haar op, waardoor je later in de strijd met haar meeleeft. Het is geen ingewikkelde verhaallijn, maar het verhaal zit wel erg goed en pakkend in elkaar. De wendingen en gebeurtenissen rondom de strijd voor de hand van Bram geven genoeg spanning en vermaak. Ook de fantasierijke gebeurtenissen, weten het tot een betoverend en pakkend geheel te maken. Zeker richting het einde weet Sasha Peyton Smith de spanning echt sterk op te bouwen, wel sluit dit verhaal af met een mega cliffhanger en blijven vragen onbeantwoord. Nu wachten op het vervolg...

The Rose Bargain is een heerlijke, verslavende en originele romantasy. Het verhaal heeft me echt positief weten te verrassen. Sasha Peyton Smith heeft een fijne, vlotte en soms wat gedetailleerde schrijfstijl, maar weet de magische wereld, de personages en de gebeurtenissen op een realistische en sterke wijze uit te werken. Gedurende het verhaal leef je echt met Ivy, het hoofdpersonage mee. Het verhaal is een heerlijke mix van geheimen, spanning, liefde en fantasie. Wel eindigt het deel met een mega cliffhanger en blijven dingen onbeantwoord. 

Reageer op deze recensie

Meer recensies van KimCoenen85

Gesponsord

Asfalt is een verhaal over twee reizen die naar één bestemming leiden. Overgeleverd aan de gratie van de onbekenden die hen een lift geven, maken vier jongeren een tocht die hun leven voorgoed zal veranderen.