Meer dan 6,7 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Één van die boeken die je minstens een keer in je leven gelezen moet hebben.

LeesMetBritt 28 augustus 2025
Anne Frank schreef van 12 juni 1942 tot 1 augustus 1944 in haar dagboek. Aanvankelijk was dat alleen voor zichzelf, maar na een radiotoespraak in 1944 van minister Bolkestein – die opriep dagboeken uit de oorlog te bewaren – besloot ze haar dagboek later als boek uit te geven.
Ze overleed in maart 1945 in Bergen-Belsen, op vijftienjarige leeftijd. Haar vader, Otto Frank, overleefde als enige van de familie en zorgde ervoor dat haar dagboek in 1947 verscheen onder de titel Het Achterhuis.

Als inwoner van Nederland is dit boek haast onmisbaar in ieders boekenkast. Een echte klassieker, één van die boeken die je minstens een keer in je leven gelezen moet hebben. 
Dit waargebeurde verhaal tekent de verschrikkelijke werkelijkheid door de ogen van een jong Joods meisje in de wrede realiteit van de Tweede Wereldoorlog waarin zij samen met haar familie wordt gedwongen onder te duiken. We weten allemaal haar naam. We weten allemaal haar verhaal. Nu kom je ook haar echte gedachtes te weten. Het laat je nadenken en waarderen wat je hebt.

Ik duik in verhalen en schrijf vrijwillig recensies voor Bibliotheek Velsen – Lees je mee?

Reageer op deze recensie

Meer recensies van LeesMetBritt