Meer dan 6,5 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Je blijft geboeid tot het eind

Lisan 04 juli 2025
Drenkman is het tweede verhaal over Rik Wolters en Sandra Molenaars geschreven door Frank Peters. Het is het vervolg op ‘Het meisje bij het venster’, welke vorig jaar is uitgebracht.

Na het avontuur in het eerste verhaal, leidt Rik Wolters in dit tweede deel een teruggetrokken bestaan. Het contact tussen hem en Sandra Molenaars is verwaterd. Maar dan dient een nieuw avontuur zich aan. Mycoloog Gérard Rapaille benadert hen met een schokkende onthulling. Een farmaceutisch bedrijf voert experimenten uit met mensen om een medicijn te testen. Sandra en Rik komen steeds dieper in deze schimmige wereld. Zo diep dat Rik uiteindelijk zijn eigen demonen tegen komt.

Je aandacht wordt meteen getrokken door de originele proloog waar ook krantenkoppen je aandacht trekken. Je vraagt je meteen af wat het verband is tussen de verschillende koppen en verhalen. Dan begint je eigen ontdekkingstocht om de puzzel compleet te krijgen. Peters maakt het je niet makkelijk dankzij het gekozen vertelperspectief. Dit is afwisselend vanuit verschillende personages beschreven waardoor je niet meteen alle antwoorden hebt die je zoekt. En als je de ene puzzel hebt opgelost, komt het volgende raadsel in beeld.

Hoewel het verhaal lijkt te draaien om de experimenten met het medicijn, is mij vooral de worsteling en zoektocht van Rik naar zijn eigen demonen bijgebleven. Het geeft het geheel een diepere laag en zorgt voor emotie. Flashbacks uit het verleden zijn prachtige verweven in de verhaallijn van het heden. Net als de legende rondom de Drenkman en de diepgaande kennis over de wondere wereld van paddenstoelen. Na het lezen van dit verhaal, is je paddenstoelenkennis zeker uitgebreid. De gekozen opbouw zorgt ervoor dat je nieuwsgierig blijft tot het eind.

Om te zorgen dat je een goed beeld kan vormen bij het verhaal, heeft Peters hier en daar illustraties toegevoegd. Dat laat het verhaal nog meer tot leven komen.

Peters heeft met Drenkman een diepgaand origineel verhaal geschreven waarin verschillende verhaallijnen uitmonden in een verrassende finale. Dank je wel voor het recensie-exemplaar!

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Lisan

Gesponsord

Wanneer een bekende influencer wordt ontvoerd is het aan herstellend criminoloog Jackie Laurijssen de taak om haar veilig terug te halen. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.