Meer dan 6,5 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Een buitengewoon meisje

Marieke Leest 11 november 2024
Dit is het derde deel in de serie van “een doodgewone jongen” van Michael Sels. Een serie voor kinderen vanaf 10 jaar. De boeken zijn apart te lezen maar het is nog leuker om de volgorde aan te houden.

De boeken hebben grote letters die makkelijk leesbaar zijn en af en toe zwart/wit illustraties. De covers matchen mooie met elkaar.

Nebo hebben we eerder al leren kennen als een jongen die heel veel fantasie heeft. Samen met Axi en Maaike heeft hij in het vorige verhaal al De benee van het grijze kruis verslagen. Maar plots zien ze een grijs geschilderd huis en vragen ze zich af of de bende terug is. De gemeente laat de inwoners stemmen over nieuwe absurde maatregelen in de gemeente en dan verdwijnt Maaike plots.

Maar ook naast het spannende verhaal van de bende is ook vriendschap een belangrijk thema in het boek. Vriendschap tussen kinderen in de lagere school maar ook gevoelens die ermee kunnen gepaard gaan, zoals jaloezie, verliefd worden, samen dingen doen.

De schrijfstijl van Michael Sels is vlot te lezen en mede door de grote letters ook ideaal denk ik voor kinderen met verschillende leesniveaus. Ook deze keer heeft Michael Sels een spannend, meeslepend verhaal geschreven dat de verbeelding van kinderen zal prikkelen.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Marieke Leest

Gesponsord

Wanneer een bekende influencer wordt ontvoerd is het aan herstellend criminoloog Jackie Laurijssen de taak om haar veilig terug te halen. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.