Meer dan 6,8 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Meeslepende, duistere en rijk uitgewerkte fantasyroman

marijkesboekenkast 08 oktober 2025
Wow, Alchemised van SenLinYu was echt een waar genot om te lezen. Ik heb ontzettend genoten van dit boek. Ondanks het feit dat het een vrij lijvig werk is, vloog ik er in een mum van tijd doorheen. Sterker nog: ik had met gemak nog honderden pagina’s willen lezen over Helena Marino en Kaine Ferron.

De schrijfster neemt je mee op een meeslepende, duistere reis door een wereld waarin resonanties – magische gaven – bepalend zijn voor macht en overleving. Necromancers roepen de doden terug als necroslaven, Onvergankelijken lijken niet te verslaan, en opoffering speelt een centrale rol. Het is een universum dat even meedogenloos als intrigerend is.

Aan het begin voelde ik me als lezer wel wat overrompeld: je wordt midden in de actie gesmeten en krijgt direct allerlei onbekende termen en concepten om je oren, waardoor je even moet zoeken naar houvast. Toch blijkt dit slechts een klein ongemak. Al snel valt alles op zijn plaats. Het systeem en de magische wereld ontvouwen zich geleidelijk, waardoor het verhaal steeds meer samenhang en diepte krijgt en groeit je verlangen om steeds meer te ontdekken. Wat eerst verwarrend lijkt, wordt langzaam een fascinerend geheel. Bovendien is alles tot in detail uitgewerkt, waardoor de plot niet alleen spannend maar ook bijzonder intrigerend is.

De karakterisering van Helena en Kaine is sterk neergezet. Beiden leiden een eenzaam bestaan en zijn pionnen in een groter spel waar ze zelf nauwelijks voordeel uit halen. Ze krijgen niet de erkenning die ze verdienen, en hun gaven en persoonlijkheden worden eerder uitgebuit dan gewaardeerd. Juist die tragiek maakt hen zo gelaagd, menselijk, kwetsbaar en boeiend om te volgen. Hun ontwikkeling – zowel individueel als in de band die ze met elkaar opbouwen – zorgt ervoor dat je als lezer echt met hen meeleeft.

Kortom, Alchemised is een meeslepende, duistere en rijk uitgewerkte fantasyroman die je niet snel loslaat. Het is een verhaal dat zowel door zijn wereldopbouw als door zijn gelaagde personages indruk maakt, en dat je na het omslaan van de laatste bladzijde nog lang bijblijft.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van marijkesboekenkast

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Een ontroerende en betoverende roman over familie, herinneringen en hoop, waarin het verleden van Libanon wordt verweven met de zoektocht van twee Canadese zussen naar hun roots. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Na de mysterieuze dood van haar beroemde moeder ontvangt Mackenzie brieven die duistere geheimen onthullen achter haar moeders succes. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.