Meer dan 6,8 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Must read

MarYan 04 oktober 2025
Een afgelegen eiland nabij Antarctica, een vader en zijn 3 kinderen, geen contact meer mogelijk met de buitenwereld die 1500 km verderop is, de voorjaarsstormen die steeds heviger worden en het eiland opvreten..
En dan spoelt er een vrouw aan, zwaargewond.

Barre omstandigheden op dit onherbergzame eiland, Shearwater geheten, waar de zadenbank met duizenden plantenzaden zijn opgeslagen. Waar je deel wordt van de natuur.
Dominic Salt is beheerder en woont al 8 jaar in de vuurtoren met Raff(18),Fen(17),en Orly(9). Ze zijn aan elkaar overgeleverd, hebben strikte regels en rantsoenen, en aan de andere kant is er de schoonheid en vrijheid van het natuurleven met de duizenden pinguins en zeehonden, bijzondere vogelsoorten.., een paradijs, maar wel een eenzame wereld.
Wat bezielt een vader om jonge kinderen mee te nemen naar zo’n plek. Is het zijn verdriet om de dood van zijn vrouw?
De jongste praat met de geesten die er rondwaren, Fen slaapt tussen de zeehonden en Raff draagt iedereen én zijn eigen verdriet. Het is een bijzonder gezelschap.

Eerder waren er ook de wetenschappers en onderzoekers maar iedereen is vertrokken en ook de familie Salt zal worden opgehaald. Het is niet meer veilig, ook de zaden moeten mee.

Als Rowan meer dood dan levend aanspoelt is Dominic argwanend.. Hoe komt ze hier terecht en nog dringender is de vraag.. Wat komt ze doen?
Als Rowan bijkomt merkt ze dat ze niet welkom is.. Er zijn geheimen.. Maar ook zij vertelt niet waarom ze daar is.
Toch verwerft ze een plekje in het gezin.
Onder extreme omstandigheden gaat alles anders, zijn gevoelens sterker..

Dit is een geweldig verhaal, dreigend, groots, overweldigend, spannend, ontroerend soms, bv als Orly aan het woord is over het stekelnootje. Hij weet veel over de natuur. Alle hoofdpersonen komen aan het woord, en zo lees je alles vanuit verschillende gezichtspunten.
Rauw, eenzaam, verdrietig, mysterieus en meeslepend.
Ronduit een prachtig boek die je moet lezen en herlezen..

Meer dan 5 sterren, veel meer.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van MarYan

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Matthew’s vriend wordt door een stalker bedreigd. Als er meerdere moorden worden gepleegd, lijken deze met dezelfde stalker verband te houden. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.