Meer dan 6,8 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Wie heeft er iets op de kerfstok ?

maryse 25 september 2025
Als Freida McFadden je meeneemt naar een donker bos met verdwaalde personages en je houdt de titel van dit verhaal in gedachten, dan verschijnt de cover van Agatha Christies 'En toen waren er nog maar...' op je netvlies. Zou de 'queen of suspense' dit gruwelijke aftelrijmpje evengoed beheersen als de oermoeder van het spannende boek? Ze lijkt in elk geval de handschoen op te nemen!

REVANCHE
Het gegeven is eenvoudig. Drie bevriende stellen hebben een natuurvakantie geboekt in een afgelegen gebied. En wat mis kan gaan, gaat ook mis: autopech, de weg kwijt geraken ondanks de hulp van een kaart en een kompas, honger en dorst, blauwe bessen die er geen zijn...! Voortschrijdend inzicht leert hun dat wat toeval lijkt, wellicht niet lukraak gebeurt. Iemand heeft het op hen gemunt, een verbitterd mens op zoek naar genoegdoening! Wie is het karakter achter de hoofdstukken met de titel 'Anoniem'??

Zoals we van haar mogen verwachten, hanteert Freida ook in 'Eén voor één' een frisse, heldere, dynamische stijl die je meteen aan het verhaal kluistert. Van haar plots hoef je nooit te zeggen dat ze even op gang moeten komen. Met een paar pennenstreken schetst ze een situatie of creëert ze een spanningsveld. Het schrijven lijkt haar bedrieglijk makkelijk af te gaan. Hoewel je de invalshoek van dit boek moeilijk origineel kunt noemen, moet je gaandeweg toegeven dat ze dit gegeven naar haar hand zet. De enige echte Freida-signatuur komt, zoals steeds, vol in het licht te staan bij de ontknoping. Dan springt er altijd minstens één duiveltje uit een doosje dat je verrast en je met doordenkertjes achterlaat!

GOED, BETER, BEST
En wie heeft nu de krachtmeting tussen de 'grand old lady' en deze hedendaagse spring-in-het-veld gewonnen? Dat antwoord is even onmogelijk als de vergelijking tussen een eigentijdse topsporter en een succesvolle collega van lang geleden. Wij lopen, zwemmen, schaatsen, fietsen, schrijven en lezen op het ritme van onze tijd. En Freida McFadden mag van heel wat lezers een medaille gaan ophalen!
Lees meer op: https://inktkoelie.blogspot.com/

Reageer op deze recensie

Meer recensies van maryse

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Matthew’s vriend wordt door een stalker bedreigd. Als er meerdere moorden worden gepleegd, lijken deze met dezelfde stalker verband te houden. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.