Meer dan 6,3 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Liefde voor fantasy met een fikse dosis horror

MissMiller 13 mei 2025
Dit boek.. hij is uit en ik ben er even stil van. Ik dacht dat ik even na moest denken over een recensie, maar ik ga gewoon typen wat er nu in me opkomt. Want dit was echt tof! Dit moet je gewoon lezen als je net als ik van Harry Potter en Lord of the rings houdt! Je moet af en toe wel tegen wat lugubere beschrijvingen kunnen, het boek valt onder het genre horror en deze sfeer heeft Jeroen met alles wat daarbij hoort goed neergezet. De angst van Jelmer, maar ook de rondslingerende ledematen tijdens gevechten.

Jelmer is zijn moeder verloren en het liefst verdwijnt hij in boeken zoals Harry Potter en Lord of the Rings. Door zijn tante wordt hij naar zomerkamp Elmwood gestuurd. Al snel komt hij erachter dat er iets behoorlijk mis is en dat er een duister geheim schuilt in Elmwood..

Het boek is ya en geschikt voor 14 jaar en ouder, ik denk dat mijn leerlingen dit echt super leuk gaan vinden om te lezen! Lekker spannend (ik vond het zelfs spannend!) en het leest ook makkelijk.
Maar ook als volwassene is dit echt een goed verhaal. Ik vond het zo onwijs knap hoe de quotes en verhalen van Harry Potter en andere fantasy verhalen verweven zijn in dit verhaal. Ik ben echt een Harry Potter fan en als je dan een verwijzing maakt naar zwerkbal, echt
En dan moeten we het ook nog even hebben over de diepere laag. Hoe verder je in het boek komt hoe meer je een band creërt met Jelmer. Zijn angst en verdriet, en het einde raakte me. Heel mooi hoe je aan het einde zelf de kans krijgt om na te denken over wat je gelezen hebt. En dat nummer.. (er staat een qr code aan het einde met link naar een liedje).

Dus echt een dikke aanrader als je ook houdt van fantasy, HP en tegen een flinke dosis spanning kunt!

Reageer op deze recensie

Meer recensies van MissMiller