Lezersrecensie
Niet alleen goed vanwege de vorm
‘Wij zijn licht’ is één van de beste boeken die ik dit jaar las. Origineel, intelligent, interessant en meeslepend. De bijzondere vorm die Gerda Blees voor haar verhaal heeft gekozen, waarbij (materiële én immateriële) dingen het verhaal vertellen, werkt enorm goed. Wie had kunnen denken dat ik ooit nog eens zou meeleven met een pen?
Maar, ‘Wij zijn licht’ is niet alleen goed vanwege de vorm waarin het boek gegoten is. De personages vond ik óók super. Met name Melodie. De vertellende broden, sokken etc. zeggen het niet met zoveel woorden, maar wat is zij een in- en inslechte vrouw. Met haar zelfingenomen quasi-hulpvaardige spirituele prietpraat, waarmee ze andere mensen de dood in jaagt.
Ik vind het fantastisch dat Blees het oordeel over de personages, ondanks de vele vertellers die aan het woord komen met al hun subjectieve meningen, toch aan de lezer overlaat. Wát een auteur, wat een heldin.