Lezersrecensie
Oktoberlaan
Als echte herfst liefhebster trok de cover van dit boek meteen mijn aandacht. Toen ik ook nog eens werd uitgekozen om dit boek te mogen lezen en recenseren kon je me niet gelukkiger krijgen. Waarvoor nogmaals dank!
Tijdens het lezen van deze novelle waande ik me daadwerkelijk voor even in de Oktoberlaan. De schrijfster weet zo levendig te schrijven dat je de herfst gewoon kan ruiken. Ook de smalltown vibe was duidelijk voelbaar. Alleen moest ik voor mezelf wel af en toe schakelen tussen de smalltown vibe en de Brabantse gezelligheid. Een klik met de personages had ik echter helaas niet zoals ik het wel graag gewild had. Van mij had het verhaal mede daardoor ook wel wat langer mogen duren. (Stiekem hoop ik nog op een vervolg). Ondanks dat het natuurlijk een kort verhaal is gebeurt er wel veel. Aan de ene kant vond ik bepaalde situaties daardoor te overhaast gaan, maar aan de andere kant brengt ze ook veel verschillende laagjes aan in haar verhaal. Laagjes die een voor een bloot komen te liggen en een mooie boodschap overbrengen gedurende het verhaal.
Als je van een verhaal houdt dat niet alleen feelgood is, maar ook een spannend randje heeft, waar ook wat zwaardere onderwerpen in voorkomen zoals onder andere: verlies, trauma, rouwverwerking, maar ook liefde, vriendschappen, voor jezelf opkomen en je grenzen durven aangeven. Dan zou ik dit boek zeker een kans geven.