Meer dan 7,2 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

De grootste fout

Silvie Leest 26 februari 2026
Voor Pete hoefde er geen kind meer bij. Ze waren immers gelukkig voordat baby Erin werd geboren. Zijn vrouw Natalie weet dat alles moeilijker is geworden sinds het gezin verrast werd met de komst van Erin. Haar opgebouwde leven met Pete en haar twee andere kinderen – Emily en Zadie – hangt aan een zijden draadje.

Nu zit hun huis stampvol gasten voor een feest dat Natalie niet wilde geven en nadert ze haar breekpunt. En de rest van haar gezin ook.

Ze verbergen allemaal iets en als Erin plots verdwijnt, wordt iedereen een verdachte. Natuurlijk zou niemand de baby kwaad doen, toch? Maar na het feest zijn er genoeg mensen die Natalie iets aan ­zouden willen doen. Zelfs haar man.

'De grootste fout' begint met een heftige proloog. Vervolgens lees je vanuit Nathalie. Ze heeft twee dochters, maar is nu in verwachting van haar derde kindje. Haar man Pete wil eigenlijk geen kinderen meer, dus Natalie weet niet zo goed wat ze moet doen.

Uiteindelijk lees je dat hun derde kindje, Erin, geboren wordt. Vanaf dat moment lijkt alles slechter te gaan bij dit gezin. Hier vertel ik niet teveel over, maar het gaat flink mis en dit heeft de nodige gevolgen.

Je leest ook regelmatig hoofdstukken vanuit Pete, de man van Natalie, en hierdoor krijg je een steeds beter beeld van bepaalde problemen en verdere geheimen in dit gezin. En dan is er het grote feest. Het feest waar écht alles misgaat, want dochter Erin verdwijnt namelijk plots.

Dit verhaal las erg prettig en ik vloog hier dan ook redelijk snel door. Toch had ik na een tijdje een vermoeden hoe het plot in elkaar zou steken en ja... ik zat in de juiste richting. De tweede helft van het boek vond ik ook een beetje langdradig.

Er komen wel heel veel verschillende verdachten voorbij, dus dat stak goed inelkaar. Echter vond ik het tegelijkertijd ook weer niet een heel verrassend plot hebben, maar dat kan ook komen omdat ik dus al een vermoeden had. Het einde gaat overigens dan wel weer opeens erg snel.

'De grootste fout' is een prima en vlot geschreven thriller, maar toch geef ik bij M.J. Arlidge de voorkeur aan de Helen Grace serie.

Verder wil ik @boekerij heel erg bedanken voor het recensie-exemplaar!

Beoordeling: 3,5

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Silvie Leest

Gesponsord

In Toscane blijkt zwijgen soms dodelijk. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.