Lezersrecensie
Zwart zout
Zwart zout is het tweede deel in de Tuva-serie. Jacht, het eerste deel in de serie, heb ik met gemengde gevoelens gelezen en mijn hoop is gevestigd op een verbetering.
Wanneer ik op de eerste bladzijde al direct wordt geconfronteerd met de gehoorproblemen van Tuva ben ik bang dat het een herhaling van zetten wordt en dat is helaas het geval.
De beperking wordt veelvuldig aangehaald en verder maakt Tuva Moodyson totaal geen ontwikkeling door, ik leer haar niet beter kennen en het gevoel een hoofdpersonage in je hart te sluiten ontbreekt.
Zwart zout leest niet als een vervolg, het enige herkenbare is de hoofdpersonage met haar beperking, zij blijft wel degelijk hangen, zij het helaas op een negatieve manier.
Verder merk ik dat de schrijfstijl van Will Dean voor mij niet boeiend genoeg is, dit staat lijnrecht tegenover de achterflap die ik reuze interessant vond.
Ik lees te veel over de koude weersomstandigheden, die worden veelvuldig breed uitgemeten. Ik houd normaliter echt van sfeerbeschrijvingen maar op de één of andere manier krijg ik er hier geen gevoel bij. Er is zeker ook spanning in het boek verwerkt, maar die wordt te veel tenietgedaan door de overkill aan eenzijdige informatie die ik eerder al benoem.
De plot heeft Will Dean goed in kaart gebracht, op dat punt scoort hij een ruime voldoende, alleen de weg ernaar toe verloopt niet soepel. Plotseling is daar onverwacht de ontknoping, verrassend maar de teleurstelling van het totaalplaatje overheerst.
Originaliteit: 3
Schrijfstijl: 2
Leesplezier: 2
Plot: 4
Psychologie: 3
Spanning: 3
Zwart zout krijgt van mij net geen 3 sterren.
Bianca