Meer dan 6,6 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×

Adolf Eichmann, boekhouder van de dood

In mei 2010 is het precies vijftig jaar geleden dat nazioorlogsmisdadiger Adolf Eichmann in Argentinië werd ontvoerd en in het diepste geheim naar Israël gebracht. SS'er Eichmann was in de Tweede Wereldoorlog een van de belangrijkste uitvoerders van de Endlösung (de uitroeiing van de Joden) en kreeg de bijnaam 'boekhouder van de dood'. In Israël werd hij berecht voor de moord op zes miljoen Joden.
In zijn schuiloord in Argentinië dicteerde Adolf Eichmann zijn gruwelijke memoires aan Willem Sassen, een Nederlands-Vlaamse SS-officier, als radioreporter tijdens de oorlog bekend als 'de stem van de SS in Vlaanderen en Nederland. Met de hulp van Anthony Mertens uit Brugge, die trachtte een film over de jacht op Eichmann te verkopen aan Alfred Hitchcock, verzeilde ook Sassen via Dublin in Argentinië.
In Adolf Eichmann. Boekhouder van de dood geeft Stan Lauryssens het antwoord op de vraag die nooit eerder werd beantwoord: wie verraadde Eichmann en waarom? Hij beluisterde de gruwelijke memoires van Eichmann, kon de hand leggen op geheime archieven van de Argentijnse inlichtingendienst en de Israëlische Mossad en voerde gesprekken met de familie van Eichmann en de Israëlische commando's die hem kidnapten.
Tegen de achtergrond van een van de gruwelijkste episodes uit de twintigste eeuw vertelt Stan Lauryssens een boeiende geschiedenis van intrige en verraad, een verhaal van menselijk falen waarin waarheid en fictie elkaar voortdurend uitdagen.
Toon details

Schrijf een recensie

Is Adolf Eichmann, boekhouder van de dood het boek voor jouw Reading Challenge?
Op naar de challenge

Populaire boeken in hetzelfde genre

Boeken van dezelfde auteur

Gesponsord

Een weelderige zomerse bruiloft in een luxe hotel aan zee wordt verstoord door de veertigjarige, pas gescheiden Phoebe. Voor ze het weet is ze bruiloftsgast tegen wil en dank. 'Scherp, geestig en een genot om te lezen.'

Om haar baan als video producer te redden, gaat Katie in zee met reddingszwemmer Hutch. Het enige probleem? Ze kan niet zwemmen. Wat begint als een leugentje om bestwil verandert al snel in een web van bedrog.

Reageren op Adolf Eichmann, boekhouder van de dood

Wil je kort reageren op dit boek of een vraag stellen aan andere lezers, plaats dan een reactie.