Meer dan 6,8 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Cash Blackbear: ‘Ik werk voor de cash’

Angele Steentjes 16 januari 2025
Wie houdt van stille zwijgzame personages, die de lezer niet het hele boek door lastig vallen met hun problemen, zijn de thrillers van Marcia R. Rendon geschikt. De hoofdpersoon, Renée ‘Cash’ Blackbear is ‘tough as nail’, rijdt vrachten voor de lokale boeren, is een uitstekende pool speler, drinkt daarbij het nodige bier maar houdt haar gevoelens voor zich. Bier en sigaretten zijn haar toevlucht als situaties haar te veel worden.
Cash mag dan uitermate flink zijn maar het blijkt dat zij worstelt met trauma’s door het leven bij haar pleegouders. Oorspronkelijk is zij afkomstig van de Ojibwe White Earth Reservation maar kwam in pleeggezinnen terecht nadat haar moeder dronken in een greppel belandde. Via korte flashbacks laat Rendon beetje bij beetje doorschemeren, hoe slecht zij behandeld werd door deze pleegouders. Haar steun en toeverlaat was zowel toen als nu Sheriff Wheaton. Hij vond de moeder en de kinderen in de greppel en heeft altijd contact met Cash gehouden.

Aan het vracht rijden voor de boeren heeft ze de bijnaam Cash te danken. Als mensen vragen waarom zij dit werk doet dan is haar antwoord: 'ik doe het voor de cash’. Cash heeft echter meer talenten dan autorijden, ze beschikt over een zekere spirituele kracht en helpt daarmee sheriff Wheaton met het oplossen van moorden. In Murder on the red river wordt een dode indiaanse man gevonden bij de rivier. Cash ziet in een van haar dromen dat het slachtoffer afkomstig is van het Red Lake Reservation en samen met Wheaton begint zij daar het onderzoek. Racisme en onderdrukking blijken een belangrijke rol te spelen in het motief van de moord die zij uiteindelijk oplossen. Als dank voor haar hulp zorgt Wheaton, dat zij zich inschrijft voor de universiteit en betaalt hij de kosten. Het boek is niet superspannend, het verhaal kabbelt wat voort, maar Cash is een interessant en bijzonder persoon waardoor ik geboeid bleef lezen.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Angele Steentjes

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Een ontroerende en betoverende roman over familie, herinneringen en hoop, waarin het verleden van Libanon wordt verweven met de zoektocht van twee Canadese zussen naar hun roots. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Na de mysterieuze dood van haar beroemde moeder ontvangt Mackenzie brieven die duistere geheimen onthullen achter haar moeders succes. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.