Meer dan 6,4 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Geen thriller maar een verrassende detective.

Musserts Schaduw – John Kuipers
Uitgever: Cargo
Nederlandse uitgave – 21 april 2022
E-book ISBN 9789403172910

----Boomlang, onconventioneel, ongeduldig, bang voor honden, een zwakke schutter en een goed gevoel voor humor: dat is hoofdinspecteur Charlie Swieninck ten voete uit.----

Anjerdag 29 juni 1940, is er een man vermoord op station Hollands Spoor.
Het blijkt Marnix Maas te zijn een belangrijk raadsman van de NSB. Het moordwapen was een Duitse Dolk.

Chef van Bureau Bijzondere Delicten Charlie Swieninck wordt opgeroepen om het moordonderzoek te leiden.
Hij heeft vermoedens dat de nationalisten Anton Mussert, Rost van Tonningen en Feldmeijer betrokken zijn bij de dood van Maas.

Dan wordt Charlie ontvoerd, bedreigd, mishandeld en tegengewerkt.
Hij vermoedt dat hij op het juiste spoor van de dader en de opdrachtgevers zit.
Hij besluit om zich vast te bijten in het onderzoek en de onderste steen boven te laten komen.

Ik was totaal onbekend met de auteur.
Hij heeft mij verrast met dit verhaal.
Een echte thriller vond ik het niet meer een detective.
Ik ga zeker meer lezen van John Kuipers.

Rotterdam, 4 maart 2023
Annemarie van de Kuilen 4*
Dit is mijn beoordeling voor de longlist van de Hebban Thrillerprijs 2023


Reageer op deze recensie

Meer recensies van Annemarie van de Kuilen

Gesponsord

Een Nederlander en een Française, twee talen, twee culturen. Twee werelden. Een arts en een studente kunstgeschiedenis. Louter tegenstellingen, maar één grote liefde. Groot genoeg?