Lezersrecensie

Door wraak gegijzeld


Boek2Musch Boek2Musch
12 mrt 2026

‘Door wraak gegijzeld’ heeft een prachtige cover met glossyeffecten. Het schaakstuk, de koning, en de titel vallen hierdoor extra op. Schitterend vind ik de sprayed edges want wanneer de twee delen van de serie naast elkaar worden gezet, lees je de naam Linda. Maar er is meer wat je in de sprayed edges kunt zien. Dit zijn pareltjes in mijn boekenkast.

Het verhaal
Al is het geheime genootschap Schaduwtribunaal ontmaskerd wil dat nog niet betekenen dat de oud leden hun leven zeker zijn. De zucht naar wraak en gerechtigdheid is groot. De ene na de andere gruwelijke moord wordt gepleegd. Linda Watts heeft het geheime genootschap ontdekt en ervoor gezorgd dat bekend werd gemaakt welke machtspersonen betrokken waren bij het Schaduwtribunaal. Linda wordt benaderd door de CIA, ze hebben haar hulp nodig om de complexe moordzaken te analyseren. Al snel vraagt het onderzoek veel van Linda, zelf haar persoonlijke leven wordt er onderdeel van. Het wordt een pittig schaakspel waarbij Linda over haar eigen grenzen gaat.

De vreselijke moorden worden op verschillende plaatsen op de wereld gepleegd. Hierdoor reist Linda, met een vast team, van het ene continent naar het andere. Duidelijk is dat er een verbinding ligt met het verleden. Met het geheime genootschap en met bondgenoten, die bondgenoten blijken vijanden met verschillende gezichten. Wanneer een jong meisje in levensgevaar is moet Linda vreselijke keuzes maken. Die keuzes zorgen voor een explosieve finale waarbij iedereen beschadigd wordt.

Mijn mening
De filmrechten voor Op de stoel van God en ‘Door wraak gegijzeld’ zijn toch zeker al verkocht? Zo niet dan laten de filmmakers hier echt wat liggen hoor. Wat heb ik ontzettend genoten van deze twee thrillers die door Matthijs Huizinga op een beeldende en vlotte wijze zijn geschreven.

De auteur bezorgt me na het lezen van de eerste bladzijden een enorm beklemmend gevoel en ik voel de angst van de personages. Het is zo ontzettend spannend dat ik er gewoon kippenvel van krijg op mijn armen. Matthijs Huizinga trekt me door die vreselijke gebeurtenis zo zijn verhaal in dat ik het boek niet meer los kan laten. Ik wil maar een ding weten, hoe gaat dit verder!

Linda is vereerd wanneer ze door de CIA wordt gevraagd om hulp maar dit heeft ook een keerzijde. Linda komt voor keuzes te staan die huiveringwekkend zijn, hoe zij daar mee omgaat vind ik bewonderenswaardig. Ik heb het dan nog niet eens gehad over alle angstaanjagende situaties die ze voor haar kiezen krijgt. De situaties zijn afschuwelijk en drijven haar bijna tot over het randje, ik had het echt met haar te doen.

Matthijs Huizinga heeft de personages heel goed uitgediept. Van een personage, en nee ik noem geen namen, vond ik het gedrag af en toe wel wat voorspelbaar. De opdrachten van dit personage waren wel zo bloedstollend spannend dat ik na de ene actie alweer uitkeek naar de volgende.

En dat het einde, mijn hemel wat heeft ‘Door wraak gegijzeld’ spectaculaire ontknoping. Mijn complimenten! Zoals ik in het begin al schreef heb ik van deze twee thrillers met Linda Watts als hoofdpersonage genoten. Ik hoop dat Matthijs Huizinga nog meer thrillers gaat schrijven met Linda Watts als hoofdpersonage. Ik ben in ieder geval fan.

‘Door wraak gegijzeld’ krijgt van mij 5 sterren.

Graag wil ik vermelden dat Matthijs Huizinga ook de opbrengst van deze thriller schenkt aan de Prinses Maxima Centrum (kinderoncologie).

Reacties

Meer recensies van Boek2Musch

Boeken van dezelfde auteur