Meer dan 6,7 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Complex en gelaagd

charlieleest 03 september 2025
Om spoilers te vermijden, deel ik hier de korte inhoud van deel één: Kel werd als kind uit het weeshuis gehaald zodat hij de Zwaardvanger van prins Conor kon worden. Zijn levensdoel is om Conor in leven te houden door - letterlijk - de zwaarden op te vangen die voor de prins bedoeld zijn. Lin behoort tot de bevolkingsgroep van de Ashkar en is genezer. Om haar vriendin Mariam te genezen is ze op zoek naar verboden kennis. Een mislukte moordaanslag brengt Kel en Lin samen. Storten hun ontdekkingen het land in oorlog?

Ik liet me opnieuw meevoeren met de acties van de scherpzinnige, beschermende Kel, van de trouwe, plichtsbewuste Conor en van de volhardende, pientere Lin. Ook de Voddenraperkoning en zijn kompanen komen uitgebreid aan bod. En hoewel ze door velen als criminelen beschouwd worden, zijn het stiekem leuke en interessante personages.

‘De Voddenraperkoning’ pikt de draad kort na de spannende gebeurtenis op het einde van boek één terug op. Ook dit deel bevat veel sfeer door de gedetailleerde beschrijvingen van personages, hun kleding en de omgeving waarin ze zich bevinden. Opnieuw is de opbouw eerder traag. Het boek zit boordevol complotten, listen, intriges, leugens en halve waarheden: dat maakt het tot een complex en gelaagd geheel. Het maakt ook dat het boek meer dan genoeg verrassingen voor de lezer in petto heeft.

Naarmate je verder in het boek komt, wordt het tempo opgevoerd. Castellaan wordt op meerdere manieren bedreigd. De strijd om macht en magie barst los. Wie is in dit verhaal nog vriend, en wie is of wordt vijand?

Conclusie: ik zou willen dat deel drie al verschenen was!

Reageer op deze recensie

Meer recensies van charlieleest