Lezersrecensie

Nijntjes Treinreis


Els Van Haute Els Van Haute
24 mrt 2020

Nijntjes treinreis. Door Dick Bruna.

Wat een prachtig treintje, ik bedoel boekje. Al is het een boek (van stevig, dik, karton) in de vorm van een trein. Dat maakt het extra leuk: (voor)-leesboek, kijkboek, wegdroomboek én speelgoedboek in één.Alles van Dick Bruna is geweldig, elke Nijntje is prachtig. Maar een boek in de vorm van een trein, dat springt er toch uit!

In feite is Nijntjes treinreis door de weinige, juist gedoseerde woorden, een vorm van poëzie, een gedicht in treinvorm. Het geeft inspiratie om zelf te gaan tekenen, een Dick Bruna op je lichaam te laten vereeuwigen, of samen met je liefste (klein of groot) op pad te gaan. Want dat is het talent van Bruna: hij verbindt jong en oud in hun liefde voor Nijntje.

De mooiste koe, de liefste lammetjes, de vrolijkste vogels, de dromerigste wolken, je vindt ze terug in dit prachtig treintje van Nijntje.

Reacties

Meer recensies van Els Van Haute

Boeken van dezelfde auteur