Meer dan 6,8 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Schoon Vlaams!

Ief Stuyvaert 16 mei 2025
Wel wel!

Lang geleden dat ik zo’n weelderig Vlaams debuut heb gelezen.

Weelderig in elk opzicht, Vlaams in elke vezel.

Van de titel tot de plot in mais en micro-politiek gedrenkt, maar met een internationale bravoure als spekskessaus er overheen.

De personages zijn wild en kleurrijk, lopen al dan niet bewust in hun ongeluk.

Van Beck over Paul Snoeck tot The Strokes and back - inferieure media kunnen ook schrijnen.

En dan is er nog Robert, geboren terwijl de zomerhagel van 1990 de volledige perenoogst van dat jaar tot moes herleidt.

Niet de enige keer dat het weer in een prominente rol speelt in deze 21ste eeuwse streekroman - lees maar hoe aanhoudende hitte al in de eerste zinnen de sloot doet opdrogen en hoe dat de premisse vormt voor al wat volgt.

En voorafging.

Vogels zijn al even alomtegenwoordig, van de kwartelkoning op de cover tot die in de slotparagraaf - iets wat wel eens aan 'Ons Soort Mensen' van Juli Zeh doet denken.

Maar ‘Verkavelingen’ is bovenal toch origineel - het soort boek dat je leest met een voortdurende hint van een glimlach op de lippen.

Crex crex!
1

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Ief Stuyvaert

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Een ontroerende en betoverende roman over familie, herinneringen en hoop, waarin het verleden van Libanon wordt verweven met de zoektocht van twee Canadese zussen naar hun roots. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Na de mysterieuze dood van haar beroemde moeder ontvangt Mackenzie brieven die duistere geheimen onthullen achter haar moeders succes. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.