Lezersrecensie
Recensie: De scherven - Amy Giles
‘We zijn echte overlevenden. Zwakker op sommige plekken, maar sterker op andere.’
Wat was dit een ontzettend fijn boek. Amy Giles heeft een onwijs beeldende manier van schrijven, waardoor je meteen in het verhaal zit.
Een heftig verhaal, want Jess en Lucas hebben allebei een enorm verlies geleden, waardoor ze getekend zijn voor het leven. Ik heb dan ook erg met ze te doen gehad en ontzettend met ze meegeleefd. Dappere strijders zijn ze.
Het verhaal wordt afwisselend verteld vanuit Jess of Lucas en op deze manier leer je beide personages goed kennen. Wat ik trouwens echt van toegevoegde waarde vond, waren de sms’jes die Jess stuurde naar haar beste vriendin Marissa. Hierdoor leerde je Jess en haar gedachten nog beter kennen. En ik ben heel blij dat ik Jess en Lucas heb mogen leren kennen. Want wat zijn dit toch lieve en vooral sterke personages.
Zoals beide in het leven staan, daar kan ik alleen maar bewondering voor hebben. Beide personages die zo verschillend zijn. Die ieder op hun eigen manier hun trauma verwerken. En wat ik goed vond aan dit boek, is dat het laat zien op welke manieren je een trauma zou kunnen verwerken.
Ondanks dat het onderwerp van dit boek zwaar klinkt, verder leven na een tragedie/rouwverwerking, vond ik dit boek erg luchtig geschreven. Dit boek bevat dan ook de nodige humor. Humor waardoor ik echt af en toe moest grinniken tijdens het lezen.
Dit boek gaf echt all the feels.
‘Je talenten worden verspild bij Enzo’s. Je zou een baantje moeten zoeken bij Dick’s Buitensport.’
Misschien denk je… Wat is daar nou grappig aan? Nou in de juiste context, is dit dus een heerlijke dubbelzinnige grap. And I like it. Nog eentje dan. Gewoon. Omdat het kan.
‘Wat nu? Mijn erotische vaste oorlellen? Mijn wulpse scheve neusschot? Als raar je ding is, heb ik een kromme duim waar je echt wild van zult worden!’
Ik vind dit dus grappig… Wat ik trouwens nog meer grappig vind, is dat Jess naar vanille ruikt. Wist je dat in New Adult boeken heel veel personages naar vanille ruiken? Ik dacht: ‘Ik gooi er even een “Wist je dat?” in.’ Gratis en voor niets…
Maar weer even terug naar waar ik mee bezig was… Het bespreken van ‘De scherven’. Een boek dat zeker een aanrader is om te lezen. Een boek dat je volle aandacht verdient. Want het is zo mooi… En de personages worden zo fijn neergezet.
Die volle aandacht had ik helaas niet. Want ik las dit boek met spelende, kleine kabouters om mij heen (mijn kindjes), simpelweg omdat ik dit boek niet meer wilde wegleggen… Dus dát wil wat zeggen.
En om die reden, is mijn tip voor jou: Neem er fijn de tijd voor… Dan komt het boek namelijk het beste tot zijn recht.