Lezersrecensie
Voor avontuurlijke, sportieve kinderen die van spannende boeken houden!
Nachtmerriewedstrijd – Ellis Van Steen
Het is Liroy’s grote droom om professioneel basketbalspeler te worden, net zoals zijn vader. Wat heeft Liroy er voor over om die droom waar te maken? Liroy speelt bij het jeugdteam in het dorp waar hij woont. Hij is de beste van zijn team en kan als enige dunken. Op een avond, na een wedstrijd, komt er een eng uitziende man naar hem toe in een steegje. Eerst wil Liroy niets met hem te maken hebben, maar dan vertelt de man dat hij de coach is van het beste junioren basketbalteam van Europa. De coach wil Liroy graag in zijn team. Liroy’s droom lijkt uit te komen, maar al snel blijkt dat de prijs hoger is dan hij dacht. Zal hij zich weten te redden uit deze benarde situatie?
De mooie cover laat al zien dat dit een spannend verhaal belooft te worden en ook de schutbladen met grote, stoere zwart/witte illustraties dragen daar aan bij. Elk hoofdstuk begint telkens met een mooie zwart/witte prent van een volle maan
Maar je hoeft echt geen sportieve basketballer te zijn om te kunnen genieten van dit boek, maar voor wie er toch wat meer van wil weten staat voorin het boek een handige woordenlijst met de meest voorkomende basketbaltermen.
Het verhaal leest prettig door de korte hoofdstukken en de vlotte schrijfstijl van de auteur. Het wordt voornamelijk verteld vanuit het perspectief van Liroy en een enkele keer vanuit Gio, de broer van Liroy. Beide personages worden goed uitgewerkt en je leert ze dan ook steeds beter kennen. Ook de broers groeien steeds meer naar elkaar toe en gaan voor elkaar door het vuur.
Vanaf het begin zit de spanning er al meteen in en dit wordt gedurende het verhaal goed vastgehouden en zelfs nog wat verder opgebouwd.
Met dit jeugddebuut heeft Ellis Van Steen een fijn jeugdboek geschreven voor avontuurlijke, sportieve kinderen vanaf ongeveer 9 jaar die van spannende boeken houden!