Lezersrecensie

Het glanzende oerwoud van de nacht


Krista Feije Krista Feije
15 apr 2020

Geïnspireerd door een schilderij uit de 19e eeuw creëerden globetrotter Dianne Hofmeyr en illustratrice Jesse Hodgson het botanisch, betoverende prentenboek Tom en de tijger, geschikt voor kinderen vanaf 4 jaar.

Tom tekent, na een museumbezoek, een tijger op een vel papier. Als de nacht valt en Toms kamer donker en griezelig wordt, begint een spannend avontuur. Met de onverschrokken tijger als houvast, verlegt ‘beetje bange Tom’ in één nacht zijn grenzen en transformeert hij in een jongen met doorzettingsvermogen en vertrouwen.

De oranje vacht van de tijger steekt prachtig af in het nachtblauw, dat het prentenboek domineert. Dit complementaire kleurgebruik en Hodgsons magische tekentechniek geven het prentenboek een kunstwaarde. En de herkenbare emoties en de herhalingselementen in de tekst maken het voor kleuters erg aantrekkelijk om elke keer weer, in dit boek, op pad te gaan. Op pad… in het glanzende oerwoud van de nacht.

Reacties

Meer recensies van Krista Feije

Boeken van dezelfde auteur