Meer dan 7,0 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Geesten in het landhuis (1)

Linda de Jong 02 december 2025
Wat een onwijs leuk en stoer jeugdboek is dit!

Ik ben groot fan van Lucy Strange, en Geesten in het landhuis - De geheimzinnige zaken van Duyster & Woudt is wat mij betreft een geweldige nieuwe aanwinst. Het eerste deel, Geesten in het landhuis, is een heerlijke mix van tekst en illustraties, met grote schaduwen die elkaar afwisselen en soms zelfs in elkaar overlopen. Echt een boek voor de winter, waar spanning in verhalen altijd net even extra binnenkomt.

Matilda Duyster en Edgar Woudt zijn spokenspeurders: samen lossen ze mysteries op. Zij in de echte wereld, hij in de spokenwereld.

Het ‘cosy mystery’-verhaal bruist van de energie en wordt prachtig aangevuld met de humoristische illustraties. Matilda ontdekt van haar collega-speurder het verschil tussen echte geesten en ‘waasjes’: kleine stukjes van iemand die blijven ronddwalen omdat een gedachte of gevoel hen nog niet heeft losgelaten. Pam Smy weet de Victoriaanse sfeer vol mysterie én humor schitterend tot leven te wekken.

Een aanrader voor kinderen vanaf 9 jaar.

#jeugdboek #cozymystery #spookyreads #bookstagram

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Linda de Jong

Gesponsord

In Middeleeuws Groningen draagt een jonge vrouw een groot geheim met zich mee... Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.