Lezersrecensie

Mr. & Mrs. Smith


Marina67 Marina67
14 mrt 2021

Dit boek doet erg denken aan de film Mr. & Mrs. Smith.
Kate is een CIA- agente.Haar man weet dit niet, hij denkt dat ze voor Buitenlandse zaken werkt. Na een traumatische gebeurtenis heeft ze het veldwerk ingewisseld voor bureautaken, met als smoes dat ze, nu ze moeder is, vaker thuis wil zijn. Als haar man Dexter, een ICT-nerd, voor zijn werk naar Luxemburg wil verhuizen besluit Kate ontslag te nemen en het gezin verhuist naar Europa.
Al snel maken ze kennis met andere expats, waaronder Julia en Bill. Kate leidt echter aan beroepsdeformatie en vertrouwt niets en niemand. Omdat ze zich als huismoeder verveelt start ze een onderzoek naar Julia en Bill. Dit zet alles op zijn kop, want ze ontdekt dat ze zelfs haar man Dexter niet kan vertrouwen.
Kate en Dexter hebben geheimen voor elkaar en Julia en Bill hebben geheimen voor elkaar en voor Kate en Dexter.
Kortom, alles hangt van geheimen aan elkaar. Doordat de auteur steeds wisselt van tijd, van verleden naar toekomst naar heden wordt de lezer geprikkeld. Wat is er gebeurd, hoe zit het nou in elkaar.
Het plot is ingewikkeld maar ingenieus, de karakters zijn ondergeschikt aan het plot en maken geen grote ontwikkeling door.
Een leuke bijkomstigheid is dat Kate en Dexter veel reisjes maken binnen Europa waardoor de bezienswaardigheden van een aantal Europese landen een plekje krijgen in hef verhaal.

Reacties

Meer recensies van Marina67

Boeken van dezelfde auteur