Lezersrecensie
Opnieuw een krachtige vrouwenroman
11 mrt 2026
Isabel Allende mag dan inmiddels in de tachtig zijn, in dit boek doet ze wat ze als geen ander kan. Het verhaal vertellen van een krachtige vrouw. Emilia del Valle in dit geval. Opnieuw verwikkelt Allende de historie van San Francisco, waar ze woont, met de geschiedenis van haar geboorteland Chili.
Alhoewel dit een roman is die zich meer dan honderd jaar geleden afspeelt leert het toch een belangrijke les voor het heden. Oorlog is een orgie van geweld die niks oplost en alleen maar ellende teweeg brengt.
Een korte maar hevige burgeroorlog in Chili is de setting van het boek. De kern is hoe belangrijk het is om je eigen pad te volgen, om je niets aan te trekken van conventies. Maar ook dat liefde uiteindelijk overwint.