Meer dan 7,0 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Geweldig debuut van Astrid!

mauireadsbooks 27 oktober 2025
De bevroren vlammenzee is het eerste boek in Astrid Reynders' Ellis Marble-trilogie. Het is tevens haar debuut, en wat voor eentje zeg!

In dit boek volgen we Ellis, een meisje die opgroeit in het vuurdomein (Ignis) van Onderdom. Er is een duidelijke verdeling van de bevolking: Exceps en Trivs. Die eerste groep is bevoorrecht en heeft krachten, terwijl de tweede groep in armoede leeft. Wanneer Ellis aan de slag gaat als huishoudhulp bij een belangrijke Exceps familie, gaat een nieuwe wereld voor haar open. Bij het uitbreken van opstanden, blijkt dat Ellis een cruciale rol in de aankomende revolutie moet spelen.

Ik ben een grote fan van dystopische verhalen dus vond het extra leuk om een nieuw verhaal van eigen bodem te ontdekken in dit genre. In De bevroren vlammenzee speelt de auteur de typische elementen van dit genre zeer goed uit. Een verscheurde samenleving, de twee groepen, de ongelijkheid, ... het is allemaal zo duidelijk in beeld gebracht.

Het hoofdpersonage, Ellis Marble, is een heel veelzijdig en interessant meisje om te volgen. We zien haar in beide kringen bewegen en zien dus zowel de Exceps als de Trivs in hun eigen habitat. De bijhorende emoties die dit losweekt bij Ellis worden ook prachtig verwoord. Van haar liefde voor Anwar en het ontdekken van nieuwe vrienschappen tot paniekaanvallen en je plekje in de wereld zoeken.

Hoewel ik enorm heb genoten van dit boek en het in sneltempo kon lezen, miste ik soms wat diepgang. Dit boek had gemakkelijk 100 pagina's langer had mogen zijn en ik had er nog steeds van genoten. Op die manier konden enkele zaken toch nog iets meer aandacht krijgen, zoals de training van Ellis die nu veel en veel te snel passeerde. Ik gaf het boek toch 4 sterren omdat dit boek gericht is op een jongere doelgroep dan mij, en voor hen zal dit vermoed ik minder 'storen'.

De toevoeging van de brieven vond ik dan wel weer geweldig! Het hield je in eerste instantie in spanning omdat je probeert uit te zoeken wat er aan de hand is, over wie de brieven gaan, etc. Ze voegden toch een extra laag toe aan het verhaal en als de ontknoping dan volgt, wordt de meerwaarde van de brieven helemaal duidelijk.

Een heel leuk debuut, ik ben alvast heel benieuwd naar boek 2!

Reageer op deze recensie

Meer recensies van mauireadsbooks

Gesponsord

Geef De Wonderverteller cadeau, bekroond met de Gouden Griffel 2025 – voor jong en oud!