Meer dan 6,7 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Vergiftigd ,met Renske Nijland vraagt om meer, veel meer. van Tamara Onos.

Mieke 06 september 2025
Bij het oude kerkje in Ellecom staat opeens een extra grafkist in de oude kerker. Deze wordt bij toeval ontdekt door de nieuwsgierige moeder van Renske Nijland. Zoals meestal komt van het een, het ander en Renske, die expert is in gevaarlijke stoffen, wordt ingehuurd om dit mysterie te ontrafelen.
Waar de extra grafkist verandert in een mysterie en of Renske dit kan ontrafelen  ga je ontdekken als je gaat lezen. Dat er steeds meer vreemde dingen gebeuren als Renske met haar onderzoek begint is een feit.

Vergiftigd is een zeer eigentijdse spannende thriller van Tamara Onos. Het is tevens het derde deel uit een serie met Renske in de hoofdrol. De boeken zijn afzonderlijk te lezen. 
Vergiftigd speelt zich af op Nederlandse bodem, in de omgeving van Ellecom, Dieren, Arnhem, Doesburg.

Onos schrijft heel direct, kort en krachtig. Dit tezamen met korte hoofdstukken en korte zinnen zorgt voor veel snelheid. Het boek leest dan ook ‘als vanzelf’ en voor je het weet ben je vele hoofdstukken verder. De diverse personages zorgen voor diverse verhaallijnen. De personages worden goed neergezet en zijn levensecht en zeer herkenbaar. De invalshoek en het onderzoek maak je mee vanuit Renske, dit terwijl er ook politie-figuren in de personages zitten. Een keuze die erg verfrissend leest.

Onos heeft een aantal hedendaagse thema’s verwerkt in dit boek, maar ze benoemen zou spoilers veroorzaken. Vergiftigd wordt mooi opgebouwd net als de spanning, het hele verhaal lijkt simpel maar is het niet. De emotionele lading die er ook is, komt door een stuk diepgang bij de diverse personages. In het tweede deel van het boek gaat de spanning naar thriller-spanning en blijkt dat Onos de lezer stevig op het verkeerde been heeft gezet. De ontknoping  komt met een fraaie plottwist en is zeker verrassend.

Kortom Tamara Onos heeft met Vergiftigd een Nederlandse thriller neergezet met actuele thema’s en levensechte personages.  Een superspannend boek wat je niet zomaar aan de kant legt en vraagt om nog veel meer delen.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Mieke