Meer dan 7,0 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Moet je je gevoel volgen?

NatasjaLeest 03 december 2025
In dit boek volgen we Hannah en Bram, twee tegenpolen die elkaar niet aantrekken maar afstoten.
 
Bram is de flierefluiter die elke vrijdag een ander meisje mee naar huis neemt en die daar de volgende ochtend zo snel mogelijk vanaf wil zijn. Hiervoor heeft hij een afspraak met zijn zus Deborah gemaakt.
 
Hannah is graag thuis, ze gaat naar werk en is daarna blij als ze weer naar huis kan. Vanaf het eerste hoofdstuk waart er een geheim rond haar, waar je niet meteen achter komt, gaandeweg het verhaal wordt duidelijk wat er gebeurd is.
 
Als Bram en Hannah elkaar voor het eerst tegenkomen bij Deborah, die samenwoont met Hannah’s beste vriend Michiel heeft Hannah meteen een aversie tegen Bram. Dit is wederzijds. Als Deborah een paar maanden later besluit pakjesavond met een aantal vrienden te gaan vieren, komen ze elkaar weer tegen. Beide ergeren zich aan elkaar, maar proberen zich in te houden voor de rest van het gezelschap. Kunnen ze dit ook volhouden op pakjesavond?
 
Hannah en Bram hebben om de beurt een hoofdstuk waardoor je ze beter leert kennen. Hannah is sneller te doorgronden dan Bram omdat Hannah meer “serieuze” gedachten heeft. Maar wat gebeurt er als twee tegenpolen elkaar per ongeluk tegen komen en serieuze gesprekken aangaan, kan er dan een vriendschap ontstaan?
 
Het boek gaat over vriendschap, familie, vertrouwen, maar er speelt bij Hannah iets dat ik hier niet gaat schrijven, maar waardoor dit boek een diepere laag krijgt. En Bram uiteindelijk ook.
 
Ik volg Eveline al een hele tijd op Insta, maar dit is het eerste boek dat ik lees. Maar ik ga zeker nog wat van haar lezen, wel pas volgend jaar want december staat in het teken van kerstboeken.
 
 Quotes:
 
Het is niet dat ik een huismus ben en mede door mijn werk lig ik zelden voor twaalven in mijn bed, maar onder bepaalde omstandigheden merk ik dat mijn energie sneller opgaat dan zou moeten.
 
Gemeend nog ook, want ondanks die chagrijnige kop die ze net had, is ze echt wel een knappe vrouw.
 
Hoe erg wil je anderen onder de neus duwen dat de enige school die je in je leven bezocht hebt, de sportschool is.
 
Ik ben gezegend met een moeder met schoonmaakdrang. Schoonmaken is niet mijn ding. Een goede band met mijn moeder wel, dus ik hou haar niet tegen als ze straks met een afwasborstel in de weer gaat.
 

Reageer op deze recensie

Meer recensies van NatasjaLeest

Gesponsord

In Middeleeuws Groningen draagt een jonge vrouw een groot geheim met zich mee... Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.