Meer dan 6,9 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Verrassend passende afloop

Petra Holla 22 oktober 2025
Ik mocht dit boek lezen voor de boekenreizigers.

De cover is vanaf bovenaf genomen, wat een mooi effect geeft. Je ziet een vrouw met rode haren en een rode jurk op het strand richting de zee lopen. Wie is zij? De subtitel maakt dat er spanning is.
De titel is prachtig uitgewerkt in het verhaal.

Het verhaal is opgebouwd uit eerder, daarna diverse hoofdstukken en een afronding met een week later. Het verhaal is filmisch geschreven met af en toe stukjes tekst uit de krant er tussen.

In het verhaal maken we kennis met Iris Blom een 36 jarige journaliste die voor haar eigen veiligheid weg uit Nederland moet en nu haar werk bij Bulletin Curaçao heeft op het eiland Curaçao. Ze heeft het er zeker naar haar zin, totdat er ineens freelancer Kenny is en hij meer en meer mag schrijven van haar baas Benito. Iris moet schrijven over wat overblijft. Daarnaast maken we kennis met Hugo van der Zande die in Iris wel een leuke jonge vrouw ziet waar hij meer mee wil. Alleen wie kan je vertrouwen? Hoe ver ga je als journalist om je scoop te maken. Zeker is dat Iris er helemaal voor gaat.

De personages worden langzaam verdiept en naarmate het verhaal vordert voel je dat er zaken zijn die niet kloppen met wie de personen in werkelijkheid zijn. In het midden wordt het verhaal iets te langdradig en had er zeker meer actie mogen komen. Zo naar het einde worden de laatste stukjes ontrafeld en heeft Vera een geweldig plot voor de lezer in het verschiet liggen.

Hoewel je niet op het puntje van je stoel zit, is het verhaal zeer realistisch geschreven en waan je jezelf op het mooie blauwe curaçao.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Petra Holla

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Elena moet haar vermiste opa terugvinden in een magische en mysterieuze wereld vol met mythische wezens. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.