Meer dan 6,9 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Verdwaal in de magie van The Enchanted Greenhouse

rianne 20 oktober 2025
The Enchanted Greenhouse is een heerlijk gezellige, magische fantasy die perfect is voor wie houdt van rustige, sfeervolle verhalen zonder geweld. Het boek richt zich op de langzaam opgebouwde relatie tussen Terlu en Yarrow, die discreet en subtiel wordt neergezet.

Dit boek kan je als een standalone lezen en speelt in dezelfde wereld als 'The Spellshop af.
Bedankt uitgeverij voor het op sturen van dit prachtige exemplaar inruil voor een eerlijke review!

Want laten we heel eerlijk zijn, de kaft, de edges en de binnenkant is echt fantastisch mooi ontworpen.

Terlu is een charmante hoofdpersoon: vrolijk, zorgzaam en vol energie, iemand die echt het beste in anderen naar boven wil halen. Yarrow is juist terughoudend en houdt meer van planten dan van mensen, maar groeit langzaam door Terlu’s toewijding en vriendelijkheid. De dynamiek tussen hen is zoet en zacht, al ontbrak het soms aan spanning of diepte om het écht boeiend te maken.

De wereld van het boek is prachtig vormgegeven. De honderden magische kassen, elk met hun eigen unieke planten en sfeer, maken de setting bijzonder levendig en fantasierijk. Ook de kleine details, zoals de pratende planten en de ondeugende vleugelde kat, geven het verhaal extra charme. Vooral Lotti, de bossige maar lieve pratende plant, steelt regelmatig de show.

Het grootste minpunt voor mij was dat het verhaal op sommige momenten wat trager aanvoelde door Terlu’s herhalende gedachten en piekergedrag. Het kostte even tijd om hierin te komen, en af en toe raakte het verhaal hierdoor wat langdradig. De romance is lief en zacht, maar blijft daardoor ook wat vlak; er zijn weinig echte momenten van opwinding of drama.

Al met al is The Enchanted Greenhouse een fijne, rustige fantasy met een zachte romance, perfect voor wie van cozy verhalen houdt. Het mist wat spanning en diepe emotionele momenten, maar wie gewoon wil genieten van magie, lieve karakters en een wereld vol planten en lekkernijen, zit hier zeker goed.


Reageer op deze recensie

Meer recensies van rianne

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Verpletterende liefdesroman met spannende plotwendingen, tegen de achtergrond van ruige, bedreigde natuur. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.